XII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA 21 CZERWCA 2020 R.

 

 1. W tygodniu Msze św. o 7.00 i 18.00 z nabożeństwem do Bożego Serca.
 1. W środę uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela – katecheza dla dorosłych.
 1. W czwartek od 17.15 adoracja i możliwość spowiedzi.
 1. W piątek wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego.
 1. W sobotę wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W niedzielę Msza św. o 10.30 transmitowana, różaniec róża Doroty Nowosiadło.
 1. Nie będzie Mszy na zakończenie roku. Dzieci prosimy do spowiedzi przez cały tydzień o 17.30, zapraszamy, aby na Mszach wieczornych dziękować Bogu za miniony rok szkolny.
 1. Trawa I Komunia dzieci z klas III. Prosimy, aby dzieci wraz z rodzicami, rodzeństwem i dziadkami przystąpili dzień wcześniej do spowiedzi o godz. 17.30
 1. Zapowiedzi: Szczepan Pasierb – Paulina Pękalska, Stanisław Paul – Klaudia Pasierb (zap. I); Michał Domaradzki – Katarzyna Trzyna (zap. II);  Damian Leśniak – Elżbieta Krzysztyniak (zap. III).
 1. Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych z kl. III c za dar ołtarza 700 zł.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Jana Pawła II prosimy rodziny: 285, 287a, 287d, 287, 289, 295, 301, 303, 309, 313, 315, 315, 317.
 1. W przyszłą niedzielę I tura wyborów prezydenckich. Miłość do Ojczyzny wyrażamy udziałem w głosowaniu. Jako katolicy powinniśmy oddać głos na takiego kandydata, który uszanuje Boże przykazania i prawa ludzi wierzących.
 1. Dbamy o przestrzeganie rygorów epidemii: do kościoła przychodzimy w maseczkach, w wejściu dokonujemy dezynfekcji rąk, znak pokoju przekazujemy przez skłon, komunię św. przyjmujemy na rękę.
 1. Biskup Rzeszowski wydał dekret zakazujący ks. Grzegorzowi Bliźniakowi i wszystkim pozostałym członkom Stowarzyszenia Misjonarzy Jezusa Miłosiernego z siedzibą w Tyczynie, ul Potoki 16, prowadzenia na terytorium diecezji rzeszowskiej jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej, a zwłaszcza przepowiadania Słowa Bożego i sprawowania sakramentów świętych. Zakaz ten wynika z faktu, że biskup diecezji w Łucku (Ukraina), który najpierw wydał zgodę na powstanie Stowarzyszenia, po konsultacji ze Stolicą Apostolską zdecydował o rozwiązaniu tego Stowarzyszenia.
 2. W związku z przebudową sieci gazowej od ulicy Kowalskiego, Góra,
  Studzianki, Podleśna, Liliowa, Laskowa, Nadziei, Jarzębinowa Polska Spółka
  Gazownictwa informuje mieszkańców że w okresie od czerwca do września
  projektanci będą odwiedzać mieszkańców  i ustalać z nimi trasę przebudowy
  gazociągu. Inwestycja jest realizowana w celu zapobieżenia spadkom
  przepustowości na gazociągu. Prosimy mieszkańców o  wyrozumiałość i
  współpracę.