XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA 26 LIPCA 2020 R.

 

 1. W tygodniu Msze św. o 7.00 i 18.00.
 1. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Szarbela z Libanu – wielkiego cudotwórcy. Po Mszy św. wieczornej modlitwy za przyczyną św. Szarbela o potrzebne łaski oraz indywidualne błogosławieństwo jego relikwiami, które na ten dzień będą w naszym kościele.
 1. We środę św. Marty – Nowenna do Matki Bożej Śnieżnej.
 1. W czwartek od 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.
 1. W piątek wspomnienie św. Ignacego Loyoli – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 1. I sobota miesiąca – po Mszy wieczornej różaniec fatimski.
 1. W sobotę rozpoczyna się miesiąc sierpień – jest to czas  bogaty w ważne rocznice narodowe: „Cud nad Wisłą” – Bitwa Warszawska w 1920 r. i powstanie Ruchu „Solidarności” w 1980 r. Sierpień to także czas pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych i czas wielkich świąt maryjnych. Z tych powodów jest zachęta, aby ten miesiąc przeżywać w trzeźwości a nawet w abstynencji.
 1. W niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, na każdej Mszy św. i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
 1. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Grzegorza Jelenia z diecezji Odessa na Ukrainie, który będzie głosił słowo Boże, a po Mszach św. będzie przed kościołem zbierał ofiary na funkcjonowanie tamtejszej parafii.
 1. Zapowiedzi: Rafał Błoński i Dorota Drozd, Mateusz Piziurny i Justyna Roczek (zap. I); Nikodem Psykała – Joanna Pyra, Mateusz Peszko – Barbara Studniarz (zap. III).
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Jana Pawła II prosimy rodziny z numerów: 60, 54, 52, 50, 48, 46, 44.
 1. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną, która wyniosła 8 tys. zł.
 1. W Chmielniku powstaje Centrum Edukacji Ekologicznej, w którym będzie także szkoła branżowa o specjalizacji rolnictwo ekologiczne. Podajemy strony internetowe:https://www.facebook.com/centrum.edukacji.ekologicznej.polski.wschodniej,https://www.ekocentrum.edu.pl/
 1. Jutro kończy posługę w naszej parafii s. Małgorzata Kapłon, która przez 9 lat była przełożoną domu zakonnego i dyrektorką przedszkola sióstr. Siostrze bardzo serdecznie dziękujemy za ofiarny trud na rzecz naszej parafii. Na nowej placówce w Mszanie Dolnej, gdzie siostra będzie dyrektorką przedszkola, życzymy wielu łask Bożych.