XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA 9 SIERPNIA 2020 R.

 

 1. W tygodniu Msze św. o 7.00 i 18.00.
 1. W poniedziałek wspomnienie św. Wawrzyńca.
 1. We wtorek wspomnienie św. Klary – nabożeństwo do św. Antoniego.
 1. W środę Nowenna do matki Bożej Śnieżnej.
 1. W czwartek od 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 1. W piątek wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 2. W piątek o 13.30 wyjście pieszej pielgrzymki na odpust do Borku Starego. Zapraszamy do pielgrzymowania, pielgrzymkę poprowadzi ks. Michał. W Borku suma odpustowa o 17.00. Powrót we własnym zakresie.
 1. W sobotę 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Porządek Mszy św. niedzielny. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziela, które jest znakiem wdzięczności za tegoroczne plony.
 1. W sobotę przypada 100 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920, zwanej Cudem nad Wisłą. Jest to dzień wdzięczności za bohaterstwo, ofiarę z życia i miłość do Ojczyzny naszych rodaków.
 1. W niedzielę po prymarii nabożeństwo przy relikwiach św. Jana Pawła II, różaniec róża Krystyny Ślączka, będzie tez zbiórka na pomoc poszkodowanych przez wybuch w Libanie, prosimy też o składkę na cele inwestycyjne.
 1. Zapowiedzi: Maciej Śpikowski i Maria Leśniak, Jakub Rusinek i Paulina Miąsik (zap. I); Damian Kargol i Marta Komórek,  Bartosz Borowiec i Dominika Skromak (zap. II); Rafał Błoński i Dorota Drozd, Mateusz Piziurny i Justyna Roczek (zap. III).
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu prosimy  z ul. Zakątkowej rodziny z numerów: 6, 8, 12, 14, 16, 20, 15, 13, 11; z ul. Gościnnej rodziny z numerów: 43, 41, 39 oraz ul. Makuszyńskiego rodziny z numerów: 39, 43, 49, 57, 59.
 1. W dniach od 11 do 13 sierpnia organizowane będą przy parafii wakacyjne spotkania dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Młodość jest wartościowa”. Zapraszamy do udziału – potrzebna pisemna zgoda rodziców, formularz do odebrania w zakrystii. Szczegóły na plakatach.
 1. W niedzielę 20 września przypada 40 rocznica śmierci proboszcza Budziwojskiego ks. Kazimierza Żydzika. Z tej okazji chcemy zorganizować wystawę poświęcona jego osobie. Prosimy parafian o użyczenie zdjęć. Prosimy przynosić je do zakrystii w podpisanej kopercie. Wszystkie zdjęcia będą zwrócone.
 1. W Rzeszowie działa bezpłatna szkoła do dorosłych Cosinus, która oferuje kształcenie w wielu atrakcyjnych zawodach. Zobacz: https://www.cosinus.pl/rzeszow
 2. Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów. Szczegóły zobacz na: http://www.dsorzeszow.pl/