XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA 6 WRZEŚNIA 2020 R.

 

 1. Dzisiaj o 14.00 pogrzeb śp. Wacława Prędkiego z USA.
 1. W poniedziałek po Mszy wieczornej będzie się pierwsze spotkanie kandydatów na ministrantów. Serdecznie zapraszamy chłopców od klasy IV. Prosimy rodziców, aby zachęcili synów do służby przy ołtarzu. Opiekunem LSO jest ks. Michał.
 1. We wtorek święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej, na Mszy wieczornej poświęcenie ziarna siewnego. Po Mszy św. w kościele spotkanie rodziców dzieci komunijnych.
 1. We wtorek po Mszy św. spotkanie ministrantów i lektorów w salce.
 1. W środę przypada na naszą parafię diecezjalny dzień adoracyjny. Adoracja w formie prowadzonej będzie po Mszy św. Po Mszy katecheza dla dorosłych – zapraszamy.
 1. W czwartek adoracja od godz. 17.15 i okazja do spowiedzi. Po Mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII. Można się jeszcze dopisać – deklaracje są na stoliku, wypełnione przynosimy na spotkanie.
 1. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 1. W piątek spotkania oazy: o 16.30 spotkania oazy młodszej od IV klasy szkoły podstawowej, o 19.00 spotkanie oazy starszej od VII klasy szkoły podstawowej.
 1. W sobotę o 15.00 odbędzie się grill i spotkanie integracyjne dla wszystkich wspólnot młodzieżowych z parafii (oaza, ministranci, lektorzy, schola).
 1. Zapowiedzi: Grzegorz Muzaj i Barbara Kawalec (zap. I), M. Rabczak i K. Skiba (zap. III).
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu z szeregówki 106 z ul. Jana Pawła II prosimy rodziny z numerów: 18/1, 18/2, 19/2, 20/1, 20/2, 21/1, 21/2, 22/1, 22/2, 23/2, 24/1, 24/2, 25/1, 25/2, 26/1, 26/2.
 1. W naszej parafii każda rodzina proszona jest raz na 3 lata o złożenie ofiary 50 zł na opłacenie sprzątania kościoła oraz na zakup kwiatów, środków czystości i higieny. Składanie ofiar idzie według pewnego porządku – rodziny są wyczytywane wg ulic. Ofiarę możemy złożyć w podpisanej kopercie na tacę lub u siostry w zakrystii, ofiary mogą też być zebrane na listę przez z jedną z osób z wyczytanej grupy. Obecna kolejka rozpoczęła się od ul. Herbowej i objęła już ul. Pogodne Wzgórze, Chmielną, Magiczną, Ustronną, Zakątkowa, Gościnną, Makuszyńskiego, św. Antoniego oraz Jana Pawła II. Od przyszłej niedzieli zaczynamy ul. Miejską. W związku z zamieszaniem związanym epidemią, przez pewien czas nie chodziliśmy do kościoła, niektórym rodzinom umknął ten temat ofiary na sprzątanie. Bardzo prosimy o uregulowanie tych zaległych ofiar. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
 1. Bóg zapłać za ofiary na dożywianie 4 dzieci w naszej szkole – złożono 1400 zł.
 1. Od wtorek na dolnym parkingu będzie wystawiony kontener na makulaturę na misje.
 1. Dzisiaj jest zapowiadana zbiórka do puszek na 2 stypendia szkolne dla młodych chrześcijan w Czadzie – potrzebne jest 500 euro.
 1. W przyszłą sobotę i niedzielę nawiedzi naszą parafię obraz Matki Bożej Robotników Solidarności wraz z relikwiami bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i repliką krzyża nowohuckiego. Wydarzenie to przypada w 40-lecie wielkiej solidarności narodu polskiego w 1980 r. Bardzo serdecznie zapraszamy. Program na sobotę jest następujący: 18.00 – wprowadzenie i przywitanie obrazu, a następnie Msza św., o 19.00 – modlitwa indywidualna, o 20.00 – różaniec z bł. Ks. Jerzym Popiełuszką, na który zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza członków róż różańcowych. Różaniec zakończymy Apelem Jasnogórskim. Obraz przybędzie z Siedlisk, a potem uda się do Hermanowej.