XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA 13 WRZEŚNIA 2020 R.

 

 1. W naszej parafii trwa nawiedzenie obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności, relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki i repliki krzyża nowohuckiego. Po każdej Mszy św. Akt Zawierzenia. Zapraszamy do prywatnej modlitwy między Mszami. Czas na prywatną modlitwę będzie też od godz. 13.00. O 16.00 nastąpi obrzęd pożegnania.
 1. W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego – po Mszy wieczornej w kościele spotkanie kandydatów na ministrantów – zapraszamy chłopców od kl. IV.
 1. We wtorek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Po Mszy wieczornej spotkanie ministrantów.
 1. W środę wspomnienie św. męczenników Korneliusza i Cypriana – nowenna do M.B. Śnieżnej oraz modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II. Po Mszy św. katecheza dla dorosłych.
 1. W czwartek  wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego – patrona przedszkola sióstr. Na Mszę św. zapraszamy dzieci wraz z rodzicami oraz pracowników przedszkola. Od 17.15 adoracja i możliwość spowiedzi.
 1. W piątek wspomnienie św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. O godz. 19.00 czuwanie modlitewne dla oazy młodszej i starszej oraz ministrantów i lektorów, i wszystkich młodych.
 1. W sobotę wspomnienie Matki Bożej z La Salette.
 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy 40 rocznicę śmierci ks. Kazimierza Żydzika, który był proboszczem w Budziwoju w latach 1960-80. Msza św. w jego intencji będzie o godz. 12.00, a przewodniczył jej będzie ks. Jan Kłak – aktualnie proboszcz w Pysznicy k. Stalowej Woli, który kierował parafią w czasie choroby ks. Żydzika i organizował jego pogrzeb. Różaniec róża Doroty Nowosiadło.
 1. W przyszłą niedzielę o 14.30 specjalna  Msza św. dla dzieci komunijnych z kl. III i ich rodziców.
 1. Zapowiedzi: Jacek Fornal i Ewelina Piwko, Bartłomiej Bożek i Patrycja Roś, Łukasz Wacławek i Marta Pałęcka (zap. I); Grzegorz Muzaj i Barbara Kawalec (zap. II).  
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Miejskiej prosimy rodziny z następujących numerów: 10, 12, 26, 28, 42, 44, 46, 52, 56, 58, 62, 66, 72, 76, 76A.
 1. Doroczną pielgrzymkę do Częstochowy planujemy w poniedziałek 5 października. Zapisy i więcej szczegółów za tydzień.
 1. Bóg zapłać za ofiary na 2 stypendia szkolne w Czadzie w ubiegłą niedzielę – złożono 1900 zł, ze skarbony „Chleb św. Antoniego” dołożono 400 zł, aby było potrzebne 500 euro.
 1. W przyszłą niedzielę prosimy o comiesięczną składkę na cele inwestycyjne. Będzie też zbiórka do puszek na utrzymanie Diecezjalnego Radia VIA.
 1. Kontener na makulaturę na misje jest wypełniony – Bóg zapłać!, w poniedziałek zostanie podstawiony nowy. Prosimy o przywożenie makulatury.