XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA 8 LISTOPADA 2020 R.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych – członków Żywego Różańca prosimy, aby w tym tygodniu modlili się w intencji naszej Ojczyzny. Msza św. o 10.30 będzie transmitowana.
 1. W tygodniu Msze św. o 7.00 i 18.00 z nabożeństwem wypominkowym za zmarłych – Msza wieczorna będzie transmitowana na parafialnym FB.
 1. Kartki na wypominki wyłożone są za ławkami, składamy je w kopertach na tacę lub u siostry w zakrystii.
 1. Cały listopad jest możliwość zyskania odpustu za zmarłych. Warunki: nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych, Komunia św. sakramentalna, modlitwa w intencjach Ojca Świętego („Wierzę w Boga”, „Pod Twoją obronę”).
 1. W poniedziałek rocznica poświęcenia Bazyliki na Lateranie. O godz. 14.00 pogrzeb śp. Seweryny Gober z USA.
 1. We wtorek św. Leona Wielkiego.
 1. W środę Święto Niepodległości – dzień modlitwy za Polskę naszą Ojczyznę. Św. Marcina z Tours.
 1. W czwartek św. Jozafata Koncewicza – od 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 1. W piątek pierwszych polskich męczenników.
 1. W przyszłą niedzielę obchodzony będzie Światowy Dzień Ubogich. Prosimy o składkę na cele inwestycyjne. Różaniec róża Krystyny Ślączka.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Miejskiej prosimy rodziny z numerów: 35a, 31, 29, 23, 21, 13, 11, 9, 7. 
 1. W związku z rozwojem epidemii ordynariusz rzeszowski ks. bp Jan Wątroba udzielił diecezjanom i wszystkim osobom przebywającym na terenie diecezji dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta obowiązkowe. Dyspensa obowiązuje do odwołania. Korzystający z dyspensy proszeni są, aby uczestniczyć we Mszy św. przez media. Zachęcamy, aby w tygodniu wstępować do kościoła na prywatną modlitwę, a także, aby uczestniczyć we Mszach św. w dni powszednie. Nie możemy zrezygnować z życia religijnego.
 1. Sakrament chrztu nadal będzie udzielany w niedzielę na Mszy św. o 12.00, a w razie potrzeby bezpośrednio po tej Mszy, połączony z obrzędem Komunii św.
 1. Pogrzeby będą rozpoczynać się na cmentarzu przy grobie – ostatnie pożegnanie i złożenie do grobu, następnie prywatne przejście do kościoła – nie urządzamy konduktów – i Msza św. dla najbliższej rodziny.
 1. Gdy potrzebujemy zaświadczeń i innych dokumentów to z kancelarią parafialną kontaktujemy się telefonicznie. Dokumenty będą do odebrania w zakrystii po Mszy św. Na załatwienie spraw związanych z pogrzebem, chrztem lub ślubem umawiamy się telefonicznie (telefon do kontaktu: 570 186 195).