II NIEDZIELA ADWENTU 6 GRUDNIA 2020 R.

 

 1. Dzisiaj po Mszach św. w zakrystii scholii są do odebrania prezenty od św. Mikołaja dla ministrantów, lektorów, oazy i scholi.
 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie – zbiórka do puszek na ten cel po Mszach św. Nasza parafia aktualnie wspomaga parafię w Pietropawłowsku na Kamczatce. Na parafialnym FB jest podziękowanie proboszcza tej parafii.
 1. Przez udział w roratach przygotowujemy duchowo się na spotkanie z Chrystusem w tajemnicy Bożego Narodzenia. Msze roratnie w tygodniu o 18.00 – zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci z lampionami. Roraty są transmitowane.
 1. We wtorek jest Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Msze św. będą o 7.00 i 18.00. Będzie też dodatkowa Msza św. o 11.00, a po niej Godzina Łaski – godzinna modlitwa w ciszy przed Najświętszym Sakramentem, o co prosiła Matka Boża w objawieniach, obiecując szczególną łaskawość.
 1. We środę pogrzeb śp. Elżbiety Nalepa: o 14.00 ostatnie pożegnanie na cmentarzu, o 14.30 Msza pogrzebowa w kościele.
 1. W środę o 20.00 katecheza adwentowa dla wszystkich – będzie transmitowana.
 1. W czwartek od 17.15 adoracja i możliwość spowiedzi.
 1. Za tydzień III Niedziela Adwentu – Niedziela „Gaudete”. Różaniec róża Elżbiety Głodowskiej. 
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu z ul. Senatorskiej prosimy rodziny z następujących numerów: 135, 141, 147, 155, 169, 171, 173, 175, 177, 177a, 185, 187, 201, 189, 191, 195.
 1. Ks. biskup ordynariusz zwraca się z prośbą o modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. O tę modlitwę prosimy wszystkich, a zwłaszcza członków żywego różańca – prosimy, aby w tej intencji prywatnie ofiarować dziesiątek różańca w każdy czwartek, a podczas odmawiania niedzielnego w kościele pierwszy dziesiątek. O modlitwę w intencji powołań prosimy też uczestników czwartkowej adoracji.
 1. W zakrystii możemy zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dobrowolna ofiara przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.
 1. Pod dzwonnicą jest wystawa „Jestem człowiekiem” – ukazująca rozwój człowieka od poczęcia do narodzenia. Zapraszamy do zapoznania się.
 1. Na parkingu jest wystawiony kontener na makulaturę na misje.
 1. Bardzo ważnym elementem adwentowego przygotowania jest sakramentalna spowiedź. Tego roku w adwencie z powodu epidemii nie będzie masowych spowiedzi i nie będzie też przyjazdu księży z dekanatu. Dlatego korzystanie ze spowiedzi adwentowej należy rozpocząć już teraz – tym bardziej, że wiele osób nie było u spowiedzi wielkanocnej. Zaniedbanie spowiedzi, bądź odłożenie jej na czas  tuż przed samymi świętami byłoby czymś nieroztropnym. W konfesjonale oczekujemy od jutra każdego dnia o 17.30. W przygotowaniu do spowiedzi korzystajmy z książeczki. Po spowiedzi zostańmy na roratach, aby przyjąć Komunię św. Dobrze by było uczynić tak przez kilka dni. Może nie wszystkim uda nam się wytrwać w łasce uświęcającej do świąt. W tym roku wyjątkowo możemy pozostać na Komunii adwentowej. Troska o własne uświęcenie i zbawienie niech nas wiedzie do konfesjonału. Rodzice zatroskani o życie religijne rodzin niech prowadzą ze sobą do spowiedzi dzieci i młodzież. Spowiadanie rozpocznijmy już w tym tygodniu.