III NIEDZIELA ADWENTU 13 GRUDNIA 2020 R.

 1. Dzisiaj III niedziela adwentu – niedziela radości. Msza św. o 10.30 transmitowana.
 1. Dzisiaj rocznica stanu wojennego – w modlitwie pamiętajmy o Polsce naszej ojczyźnie.
 1. Adwent jest czasem duchowego przygotowania na spotkanie z Chrystusem naszym Zbawicielem w tajemnicy Bożego Narodzenia. Jedną z form tegoż przygotowania są roraty – Msza św. o Matce Bożej, od której uczymy się przyjmowania Jezusa. Roraty są w dni powszednie o18.00. Zapraszamy dorosłych, młodych i dzieci z lampionami. Na roratach realizujemy program „Cud nad cudami” – o Eucharystii, a słowo Boże jest o celebracji Mszy św. Roraty będą transmitowane.
 1. Ważnym elementem przygotowania na spotkanie z przychodzącym Chrystusem jest adwentowa spowiedź sakramentalna. Tego roku z racji epidemii nie będzie masowych spowiedzi adwentowych, nie będzie też księży z dekanatu. Ale do spowiedzi przystąpić trzeba – trzeba się duchowo odrodzić, trzeba zerwać z grzechem, trzeba powrócić do Jezusa. Od jutra spowiadamy codziennie o 17.30. Przynośmy ze sobą książeczkę – jest niezbędna, aby się do spowiedzi dobrze przygotować i aby odprawić pokutę. Zostańmy na Mszy roratniej, aby przyjąć Komunię św.
 1. W środę rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Bożym Narodzeniem. Będzie też modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II. O 20.00 w kościele katecheza adwentowa dla wszystkich – będzie transmitowana.
 1. W czwartek od 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź.
 1. W sobotę będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Józefa. Papież Franciszek wydał List Apostolski „Patris corde – Ojcowskim sercem” , w którym ustanowił Rok Świętego Józefa. Papież zachęca, aby poznawać i czcić św. Józefa. W naszej parafii każdy 19 dzień miesiąca będzie dedykowany św. Józefowi – zapraszamy mężczyzn, mężów i ojców, których św. Józef jest patronem.
 1. W niedzielę o 14.30 Msza św. dla dzieci komunijnych z klas III i ich rodziców – poświęcenie medalików. Różaniec róża Teresy Basiura.
 1. Zapowiedzi: Sebastian Fiedorek – Brygida Kozioł (zap. I).
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu z ul. Senatorskiej prosimy rodziny z numerów: 199, 201, 205, 207, 207a, 215i, 215h, 215g, 215f, 215c, 215b, 217f, 217e217d, 217c, 217a, 
 1. W zakrystii możemy się zaopatrzyć w poświęcone opłatki wigilijne – dobrowolna ofiara na ogrzewanie kościoła.
 1. Strażacy rozprowadzają dzisaj swoje kalendarze – prosimy o serdeczne przyjęcie: https://www.facebook.com/osprzeszow.budziwoj/
 1. Bardzo prosimy, aby na cmentarzu do środy poznosić chryzantemy – doniczki składamy do pojemnika blaszanego, a kwiaty do pojemnika murowanego. W czwartek planujemy wywieźć chryzantemy i przygotować cmentarz na zimę.
 1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą rocznice śmierci naszego rodaka o. Adama Kotuli z zakony karmelitów. Znany był z tego, że z oddaniem głosił rekolekcje i misje parafialne. Promował szkaplerz oraz kult św. Szarbela i św. Rafki. Módlmy się w jego intencji: „Ojcze nasz…”.