IV NIEDZIELA ADWENTU 20 GRUDNIA 2020 R.

 

 1. Dzisiaj IV niedziela Adwentu. Msza św. o 10.30 transmitowana przez internet.  O 14.30 Msza św. dla dzieci komunijnych z klas III i ich rodziców – poświęcenie medalików.
 1. Msze św. roratnie z Nowenną do Dzieciatka Jezus do środy o godz. 18.00. Zapraszamy. Od jutra w kościele będzie można odbierać Betlejemskie Światło Pokoju.
 1. W poniedziałek, wtorek i środę będzie możliwość spowiedzi w godzinach: 6.30-7.00 (Komunia na Mszy św.), 9.00 – 10.00 (Komunia o 9.30 i 10.00), 17.00 – 18.00 (Komunia o 17.30 i na roratach); 20.00 – 21.00 (Komunia o 20.30 i 21.00). Przynosimy ze sobą książeczkę, która ma nam pomóc w dobrym przygotowaniu do spowiedzi i w odprawieniu pokuty. Starajmy się przyjąć Komunię św.
 1. We czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza tylko rano o 7.00. Spowiedź: 6.30 – 7.00 i od 9.00 do 10.00. Potem kościół będzie zamknięty, aby dokonać dekorowania i sprzątania kościoła na święta.
 1. W czwartek wieczorem w naszych domach przeżywamy wieczerzę wigilijną, która ma charakter uczty religijnej. Wigilia powinna rozpocząć się liturgią domową: odczytanie Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, modlitwa za żywych i zmarłych członków rodziny, życzenia, dzielenie się opłatkiem, śpiew kolęd. Tradycja nakazuje potrawy bezmięsne i powstrzymanie się od alkoholu. W wigilię pamiętamy o naszych zmarłych – nawiedzamy groby i modlimy się za nich.
 1. Na stoliczku za ławkami są ulotki zawierające obrzęd wieczerzy wigilijnej – opracowany dla naszej parafii – po 1 egzemplarzu na dom.
 1. W zakrystii możemy zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne.
 1. W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. O północy pasterka – składka na Fundusz Obrony Życia. Pozostałe Msze św. jak w niedzielę (także o 16.00 i 18.00). Transmisja o 10.30.
 1. W sobotę drugi dzień świąt –  wspomnienie św. Szczepana. Msze św. jak w niedzielę (także o 16.00 i 18.00). Składka na Instytut Teologiczny. Transmisja o 10.30
 1. W niedzielę Uroczystość Świętej Rodziny. W naszej parafii gościć będziemy dzwon „Głos nienarodzonych”, który ma nas uwrażliwić na szacunek wobec ludzkiego życia, także przed narodzeniem człowieka. Różaniec róża Zofii Kapłon. Transmisja o 10.30.
 1. Z powodu epidemii wyjazdu do chorych nie będzie. Zapowiedzi: S. Fiedorek – B. Kozioł (zap. II).
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu z ul. Senatorskiej prosimy rodziny z numerów:  213, 221b, 221a, 221, 237, 237, 239/1, 239/2, 239/3, 241/3, 243/1, 243/2, 243/3, 257, 259, 261.
 1. Pamiętajmy o wymogach czasu epidemii: do kościoła przychodzimy w maseczkach, przy wchodzeniu i wychodzeniu dezynfekujemy ręce, Komunia św. najpierw udzielana jest na rękę, do ust Komunia udzielana jest w ostatnim podejściu do stopnia. O tych wszystkich wymogach poinformujmy gości przybyłych do rodzin na święta.
 1. Dziś i jutro IV Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy – tego roku w wersji online.
 1. W związku z epidemią wizyta duszpasterska przyjmie tego roku nową formę. Wierni ulicami będą zapraszani do kościoła na Mszę św. ze słowem Bożym – u nas będą katechizmowe rozważania o Kościele. Po Mszy będą modlitwy za mieszkańców danej ulicy i błogosławieństwo. Rodziny otrzymają wodę święconą i broszurę kolędową z obrzędem liturgii domowej. Tego dnia o godz. 20.00 rodziny danej ulicy proszone są aby zgromadzić się przy stole – przygotowanym tak jak na kolędę: biały obrus, świece, krzyż, woda święcona, kropidło. Głowa rodziny poprowadzi liturgię domową, na którą złożą się: modlitwa za żywych i zmarłych członków rodziny, pobłogosławienie i poświęcenie mieszkania oraz wzajemne błogosławieństwo członków rodziny. To wydarzenie jest bardzo ważne pod względem religijnym i rodzinnym. Wielkie zadanie jest przed ojcem rodziny, który jest kapłanem domowego Kościoła. Spotkania kolędowe w kościele rozpoczną się w poniedziałek 28 grudnia.