UROCZYSTOŚC ŚWIĘTEJ RODZINY 27 GRUDNIA 2020 R.

 

 1. Trwa Oktawa Bożego narodzenia: w tygodniu Msze św. o 7.00 i 18.00.
 1. W poniedziałek nabożeństwo do św. Szarbela przy jego relikwiach.
 1. W czwartek zakończenie Starego Roku. Msze z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym będą o 9.00 i 17.00. Zapraszamy.
 1. W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.
 1. W Nowy Rok rozpoczniemy świętowanie 100-lecia naszej parafii, która została utworzona 1 stycznia 1921 r. przez bpa Józefa Sebastiana Pelczara. O godz. 7.00 będzie Msza św. za zmarłych proboszczów i wikariuszy budziwojskich oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych naszych kościołów.
 1. W Nowy Rok wypada I piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi będzie przed Mszami.
 1. I sobota miesiąca – po Mszy wieczornej różaniec fatimski.
 1. W niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.
 1. Zapowiedzi: Adrian Rejman – Izabela Szmidt
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu z ul. Senatorskiej prosimy rodziny z numerów: 263, 265, 271, 283, 301, 355, 296, 298, 266, 264, 260, 240, 240a, 232, 230, 228
 1. Do Bożego Narodzenia przygotowywaliśmy się poprzez codzienne roraty, na których realizowany był program o Eucharystii „Cud na cudami”. Dziękujemy ks. Damianowi za cykl kazań o uczestnictwie we Mszy św., ks. Michałowi za adwentowe pogadanki dla dzieci, siostrom Anieli i Elżbiecie za opiekę nad dziećmi. Ks. Stanisławowi dziękujemy za posługę w konfesjonale a s. Teresie za adwentowy wystrój kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy przychodzili na roraty.
 1. Z racji Bożego Narodzenia konieczny jest specjalny wystrój kościoła. Pragniemy podziękować ofiarodawcom dwóch wielkich choinek oraz tym wszystkim, którzy pracowali przy ich ścięciu, transporcie i ustawieniu. Dziękujemy wszystkim, którzy pracowali przy ubieraniu choinek, montowaniu szopki i przy wystroju kościoła. W sposób szczególny dziękujemy s. Teresie – naszej zakrystiance, te prace koordynowała, organizowała pomocników i sama poświęciła wiele czasu i sił. 
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w świąteczną liturgię: panu organiście oraz lektorom i ministrantom.
 1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii dzwon „Głos nienarodzonych”, który nam przypomina o szacunku dla życia człowieka, także przed jego narodzeniem – w łonie matki. Wychodząc z kościoła niech każda rodzina uderzy w ten dzwon. Na znak przyjęcia postawy szacunku dla życia, a także wdzięczności Bogu za dar swojego życia. Aby spokojnie można było dostać się do dzwonu to część z nas niech zatrzyma się przy wystawie przedstawiająca jego historię- ks. Michałowi dziękujemy za zorganizowanie wystawy. Na stolikach za ławkami wyłożona jest darmowa publikacja „50 pytań i odpowiedzi o aborcji” – niech ta książka znajdzie się w każdym naszym domu.
 1. Od jutra na Mszach wieczornych o 18.00 rozpoczną się kolędowe spotkania w kościele, do udziału w których serdecznie zapraszamy. W tym tygodniu zapraszamy parafian w następującym porządku:

-w poniedziałek (28.12) z ulic: Podleśna, Jarzębinowa, Przylasek, Nadziei, liliowa, Laskowa, Podlesie

-we wtorek (29.12) z ulic: Studzianki, Poziomkowa, Góra, Ks. Kowalskiego, Sportowców

-we środę (30.12) z ulic: Poselska, Młyńska, Kwiatowa, Prometeusza, ks. Guzego

-w sobotę (2.01) z ulic: Budziwojska – parzyste, Pogodne Wzgórze od Budziwojskiej, Św. Agnieszki

W intencji przybyłych parafian zostanie odprawiona Msza św. Po Mszy św. otrzymają oni wodę święconą i broszurę kolędową. Wieczorem o godz. 20.00 rodzina zgromadzi się na wspólnej modlitwie. Głowa rodziny dokona poświęcenia domu. Następnie będzie wzajemne błogosławieństwo osób. Zadbajmy, aby ta liturgia domowa się odbyła.