Ogłoszenia – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 10 STYCZNIA 2021 R.

 

 1. W tygodniu Msze św. o 7.00 i 18.00.
 1. W poniedziałek o 14.00 pogrzeb śp. Anny Półchłopek z ul. Senatorskiej.
 1. W czwartek od 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 1. W sobotę nabożeństwo przy relikwiach św. Jana Pawła II.
 1. W niedzielę o 7.00 odprawimy Msze św. w intencji tych wszystkich, którzy na przestrzeni 100 lat parafii byli rodzicami chrzestnymi. Różaniec róża Jacka Kotuli.
 1. Zapowiedzi: Adrian Rejman – Izabela Szmidt (zap. III).
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątnie kościoła, w tym tygodniu z ul. Senatorskiej prosimy rodziny z numerów: 148, 130, 112, 108b, 106e, 106c, 106b, 100, 98, 96, 94, 90, 88, 68.
 1. Adela i Vanessa to dwie nastolatki z Czadu, którym nasza parafia ufundowała roczne stypendia w szkole średniej. Nadesłały one podziękowania, które publikujemy na parafialnym FB i parafialnej www. Zapraszamy do zapoznania się. Wszystkim, którzy złożyli ofiary na ten cel serdecznie dziękujemy.
 1. W związku z jubileuszem 100-lecia naszej parafii prosimy, aby rozważyć sprawę odnowienia krzyży, kapliczek i figur znajdujących się na naszych posesjach lub przy ulicach. Zachęcamy też do wzniesienia nowych kapliczek i krzyży – które będą znakiem wiary, a także formą dziękczynienia Bogu lub przeproszenia za grzechy. Dobrze by było, aby krzyże czy kapliczki pojawiły się w rejonach nowej zabudowy. Mamy nadzieję, że nie zabraknie inicjatyw w tych sprawach.
 1. Na stoliku za ławkami są darmowe książki (200 sztuk) pt.: „Fatima. Orędzie tragedii czy nadziei?” Jest to publikacja godna uwagi ze względu na treść i dużą ilość zdjęć. Zapraszamy do lektury.
 1. Przez ostatni rok do naszej parafii przybyło wielu nowych parafian, których bardzo serdecznie witamy. Niektórzy z nich nawiązali już bezpośredni kontakt z parafią. W tym tygodniu będzie się można zapisywać do parafii. Nowych parafian zapraszamy do kancelarii parafialnej na plebanii od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.00.
 1. Gdyby ktoś chciał poświęcić nowy dom czy też nowe mieszkanie, to prosimy umawiać się indywidualnie z ks. Damianem – podajemy telefon: 662 593 700.
 1. W tym tygodniu na spotkania kolędowe w kościele na Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców następujących ulic:

*Poniedziałek – ulice Chmielna, Ustronna, Zakątkowa

*Wtorek – ulice Jana Pawła II – nieparzyste oraz Gościnna i Makuszyńskiego

*Środa – ulice Jana Pawła II – parzyste i św. Antoniego

*Czwartek – ulica Miejska – parzyste

*Piątek – ulica Miejska – nieparzyste

*Sobota – ulica Senatorska – parzyste

Na zakończenie Mszy św. otrzymujemy wodę święconą i książeczkę kolędową.

Prosimy, aby po powrocie do domu przeprowadzić liturgię domową, na którą złożą się: modlitwa za rodzinę, pobłogosławienie domu i pokropienie go wodą święconą, wzajemne błogosławieństwo małżonków, błogosławienie dzieci przez rodziców