II NIEDZIELA ZWYKŁA 17 STYCZNIA 2021 ROKU.

 

 1. Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 1. W tygodniu Msze św. o 7.00 i 18.00.
 1. We wtorek uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara – głównego patrona diecezji rzeszowskiej. Jest to też dzień dedykowany św. Józefowi Oblubieńcowi NMP.
 1. W czwartek wspomnienie św. Agnieszki,  od 17.15 adoracja – dzień modlitw o powołania do służby Bożej.
 1. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 1. W  niedzielę o 14.30 Msza św. dla dzieci komunijnych z klas III i ich rodziców, różaniec róża Teresy Basiura.  O godz. 7.00 będzie Msza św. w intencji kapłanów którzy na przestrzeni 100 lat udzielali chrztu w naszej parafii.
 1. W przyszłą niedzielę będzie ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Chorwacji.
 1. Parafia nasza otrzymała podziękowanie od Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi z Sambora na Ukrainie za wsparcie budowy izby pamięci osób ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Siostry narażając życie w prowadzonej ochronce przechowały kilkanaście żydowskich dzieci. Przekazana pomoc pochodziła z ofiar składanych do skarbony w balaskach „Chleb św. Antoniego”. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Zdjęcia izby pamięci zamieszczone są na naszym FB.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Senatorskiej prosimy rodziny: 80, 44, 42, 40, 38, 36, 34, 30, 26, 24, 14a, 14, 12, 6, 2.
 1. Na poświęcenie nowego domu prosimy umawiać się indywidualnie z ks. Damianem – podajemy telefon: 662 593 700.
 1. W tym tygodniu na spotkania kolędowe w kościele na Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców następujących ulic:

*Poniedziałek – ulica Senatorska – numery nieparzyste

*Wtorek – ulice: Dębinowa, Alternatywy, Lotosowa, Śnieżna -od Senatorskiej

*Środa – ulice: Porąbki – parzyste, Jesionowa i Śnieżna od Porąbek

*Czwartek – ulica Porąbki  – nieparzyste

Na zakończenie Mszy św. otrzymujemy wodę święconą i książeczkę kolędową.

Prosimy, aby po powrocie do domu przeprowadzić liturgię domową, na którą złożą się: modlitwa za rodzinę, pobłogosławienie domu i pokropienie go woda święconą, wzajemne błogosławieństwo małżonków, błogosławienie dzieci przez rodziców.