V NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA 7 LUTEGO 2021 ROKU

 

 1. W tygodniu Msze św. o 7.00 i 18.00.
 1. We wtorek o 14.00 pogrzeb śp. Józefa Borcza z ul. Jana Pawła II, po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Antoniego.
 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Śnieżnej.
 1. W czwartek od 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź.
 1. W czwartek na Mszę św. wieczorną zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy VIII – będzie dla nich homilia, a po Mszy krótkie spotkanie organizacyjne.
 1. W czwartek przypada także Światowy Dzień Chorego – za chorych modlić będziemy się na Mszy wieczornej, która będzie transmitowana. Na stoliku wyłożone są pamiątkowe obrazki Caritas, które prosimy przekazać osobom chorym i starszym.
 1. W piątek nabożeństwo do Bożego miłosierdzia.
 1. W niedzielę o godz. 7.00 będzie Msza św. w intencji księży biskupów, którzy bierzmowali w Budziwoju w ciągu 100 lat istnienia parafii. Różaniec róża Olgi Kotula.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu z ul. Dębinowej prosimy rodziny z numerów: 3, 4, 8, 9, 16, 22, 24, 28, 32, 34 oraz z ul. Porąbki rodziny z numerów: 230, 228, 224, 222, 218, 202, 200.
 1. W ramach obchodu 100-lecia parafii przewidziane są Jubileuszowe Misje Parafialne, które będą w dniach od 21 do 27 marca. Prowadził je będzie ks. Rafał Brej. Misje w parafii odbywają się co 10 lat – ostatnie były w 2012 r. Misje to czas głoszenia i słuchania Bożego słowa, to czas umocnienia się w wierze, ale to także czas nawrócenia. Aby się tak stało konieczne jest zaangażowanie na rzecz własnego uświęcenia i zbawienia oraz otwarcie umysłu i serca na słowo Boże oraz modlitwa.

Dlatego zwracam się z serdeczną prośbą do każdego z parafian, aby miesiąc luty stał się czasem gorącej modlitwy o obfite owoce naszych misji parafialnych. O modlitwę w tej intencji proszę szczególnie członków Żywego Różańca – siostry i braci różańcowe – niech w tym miesiącu codzienny dziesiątek różańca ofiarowany będzie w intencji misji. Na różańcu niedzielnym proszę w tej intencji ofiarować pierwszy dziesiątek. Wszystkich prosimy o ofiarowanie w intencji misji swojego cierpienia i codziennego trudu.

Z prośbą o modlitwę w intencji naszych misji zwróciłem się do sióstr klarysek w Kętach oraz sióstr karmelitanek w Reykjaviku na Islandii, w Tromso w Norwegii i w Koszycach na Słowacji. Siostry w tych klasztorach codziennie modlą się w naszej intencji oraz podejmują post i pokutę. Siostry z Koszyc napisały do nas list, który zamieszczony jest na parafialnym FB.

 1. Miesiąc luty poświęcamy na zgłębianie prawd o Duchu Świętym i sakramencie bierzmowania. Tych tematów dotyczyć będą niedzielne kazania katechizmowe oraz w czwartki dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII. Nadto w niedziele na Mszach św. przed Alleluja śpiewać będziemy sekwencję „Przybądź Duchu Święty”, także w dni powszednie Duchowi Świętemu poświęcone będą wezwania przed aktem pokuty, przed „Ojcze nasz” i przed znakiem pokoju. Przed rozesłaniem będzie modlitwa o dary Ducha Świętego i uroczyste błogosławieństwo o Duchu Świętym.
 1. Zapraszamy do zwiedzenia wystawy o dawnym Budziwoju – jest tam kilkadziesiąt zdjęć. Serdecznie dziękujemy bibliotece, szkole i osobom prywatnym za pomoc. Ks. Michałowi Liputowi dziękujemy za przygotowanie wystawy.