OGŁOSZENIA – X NIEDZIELA ZWYKŁA 6.06.2021

 

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała, która naznaczona jest głęboką wiarą i czcią Jezusa żyjącego w Eucharystii.

2. Dzisiaj procesja po Mszy św. o godz. 12.00. W dni powszednie procesja eucharystyczna po Mszy wieczornej na placu przed kościołem. Prosimy przyprowadzać małe dzieci do dzwonienia i sypania kwiatów.

3. We wtorek św. Jadwigi Królowej. Na 19.00 zapraszamy wszystkich zaangażowanych w przygotowanie liturgii konsekracji kościoła, będzie próba z ceremoniarzem biskupim. 

3. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Poświęcenie ziół i wianków.

4. W czwartek na zakończenie Oktawy błogosławieństwo małych dzieci.

5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Zapraszamy na spotkanie oaza młodsza o 16.30 i oaza starsza po mszy wieczornej. 

6. W piątek przypada 100-lecie poświęcenia narodu polskiego Bożemu Sercu. Biskupi polecą naród opiece Bożego Serca w Krakowie. Każda parafia poleci się opiece Bożego Serca w swojej świątyni.

7. W sobotę jest wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Próba scholii o 10.00

8. W przyszłą niedzielę przypada odpust parafialny ku czci św. Antoniego – patrona naszej parafii. Całą niedzielę Słowo Boże będzie głosił ks. dr Paweł Synoś.

9. Prosimy o przynoszenie makulatury na misje.

10. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W  tygodniu z ul. Poselskiej prosimy rodziny z numerów: 57, 43, 41a, 39, 27, 5, 3, 1.

11.  Przed kościołem można nabyć pamiątkowe magnesy na lodówkę, z okazji 100-lecia parafii. Dowolne datki będą przeznaczone na duszpasterstwo dzieci i młodzieży.