OGŁOSZENIA UROCZYSTOŚĆ ŚW. ANTONIEGO – PATRONA PARAFII 13.06.2021

DCIM100MEDIADJI_0848.JPG

 

 1. Dziś w naszej parafii przeżywamy uroczystość ku czci św. Antoniego, patrona parafii. Suma odpustowa o 12.00 z procesją eucharystyczną. Na każdej mszy św. poświęcenie lilii. 
 2. W tygodniu msze św. o 7.00 i 18.00 z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek bł. Michała Kozala BM, w czwartek św. Alberta Chmielowskiego. 
 3. W poniedziałek pogrzeb śp. Joanny Pałka z d. Drozd o 15.00; we wtorek pogrzeb śp. Wiesława Bieszczanika o 13.30 
 4. Za tydzień będziemy przeżywali uroczystość konsekracji naszego kościoła. Masza św. o 12.00 pod przewodnictwem ks. Bp. Ordynariusza Jana Wątroby. Zapraszamy do udziału w tym historycznym wydarzeniu. Przed mszą o 12.00 wszyscy zgromadzimy się przed kościołem, tam rozpocznie się uroczysta liturgia i wejście do kościoła pod przewodnictwem Pasterza diecezji.  Ta msza będzie transmitowana, link do transmisji podamy na stronie i FB.
 5. Za tydzień prosimy o składkę na cele inwestycyjne. Za tydzień także, po każdej mszy będzie można nabyć pamiątkową świecę z okazji konsekracji kościoła. 
 6. Wszystkich zaangażowanych w liturgię konsekracji zapraszamy na próby z ceremoniarzem biskupa we wtorek i w sobotę na 19.00
 7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć okolicznościowe magnesy na lodówkę i puzzle, dowolna ofiara przeznaczona na duszpasterstwo dzieci i młodzieży. 
 8. Zapraszamy na spotkania: piątek 16.30 oaza młodsza, po mszy oaza starsza. W sobotę o 10.00 próba scholii. 
 9. Zapowiedzi: Piotr Czarnota i Ewelina Bara (I); Marcin Ruszel i Magdalena Smalarz (I)
 10. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy z ul. Młyńskiej rodziny z numerów: 6, 10, 11a, 11, 12, 15, 16,17, 19.
 11. Będzie można skorzystać na Osiedlu Budziwój z dodatkowego punktu spisowego ludności, szczególnie dla osób starszych: 16.06. w godz. 10.00 -15.00 w RDK filia Country, 17.06. w godz. 10.00 – 15.00 w RDK filia Budziwój. Szczegóły na plakatach przed kościołem.
 1. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie dzisiejszej uroczystości. Najpierw ks. Pawłowi Synosiowi za wspólną modlitwę i słowo Boże. Dziękujemy LSO, Scholi, Chórowi, panu Organiście,  i Wam parafianom i gościom, za wspólną modlitwę. Bóg zapłać.