XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA  5.09.2021 r. -OGŁOSZENIA

 

 1. Dzisiaj o 17.00 poświęcenie nowego krzyża przy ul. Jana Pawła II.
 1. W poniedziałek o godz. 16.45 w kościele spotkanie rodziców dzieci z Przedszkola Sióstr.
 1. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego.
 1. We wtorek o 17.00 w kościele spotkanie kandydatów na ministrantów. Zapraszamy chłopców po ukończeniu III klasy.
 1. We wtorek po Mszy wieczornej powakacyjne spotkanie ministrantów i lektorów.
 1. W środę święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej, na Mszy św. wieczornej poświęcenie ziarna siewnego. Po Mszy katecheza dla dorosłych.
 1. W środę na naszą parafię wypada diecezjalna adoracja. Zapraszamy od 17.30.
 1. W czwartek od 17.15 adoracja i spowiedź. 
 1. W czwartek po mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania uczniów klas 8, którzy są z naszej parafii ale chodzą do innych szkół. Spotkanie będzie w salce pod kościołem. Przypominamy, że miejscem przygotowania do sakramentu bierzmowania jest parafia zamieszkania a nie parafia na której znajduje się szkoła, do której dziecko uczęszcza. 
 1. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 1. W piątek spotkania oazy: o 16.30 oaza młodsza, o 19.00 oaza starsza.
 1. W sobotę o 10.00 spotkanie scholii parafialnej.
 1. W przyszłą niedzielę w uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej. Różaniec róża Teresy Basiura.
 1. Parafie naszego dekanatu wspierają budowę kościoła pw. bł. ks. Władysława Findysza na Osiedlu Słocina. W przyszłą niedzielę przybędzie do nas ks. Władysław Srebrny, który wygłosi słowo Boże, a po Mszach św. będzie zbierał ofiary przed kościołem.
 1. Zapowiedzi: Dawid Antoszczyk – Katarzyna Wiatr (II).
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy z ul. Pogodne Wzgórze rodziny z numerów: 1, 4, 6, 10, 16 i z ul. Św. Agnieszki rodziny z numerów: 2, 4, 6, 42.
 1. Dzisiaj po Mszach św. ogólnopolska zbiórka do puszek na zorganizowanie przez Caritas pomocy uchodźcom a Afganistanu.
 1. Z wyprzedzeniem zapowiadamy, że  w poniedziałek 13 września o 19.00 w kościele będzie spotkanie dla rodziców dzieci I-komunijnych. Zapraszamy.
 1. Na stoliczku jest nowy numer darmowej gazety „Dobre nowiny”.
 1. W nowym roku formacyjnym, mamy trzy propozycje dla dorosłych.

*katecheza dla dorosłych, to odpowiedź na pytania, w co i jak wierzymy?. 

*szkoła duchowości, czyli poznawanie tradycji, chrześcijańskich duchowości, szkoła modlitwy i czytania Pisma Świętego. 

*Każdy trzeci poniedziałek miesiąca – spotkanie modlitewne, połączone z katechezą, dla rodzin w żałobie. Będą to spotkania, w których będziemy modlić się za naszych zmarłych, katecheza zaś pomoże w przeżywaniu trudnego czasu żałoby. 

 1. Rzeszowski Dom Kultury i Rada Osiedla Budziwój zapraszają mieszkańców na Piknik Rodzinny z Potańcówką w dniu dzisiejszym, który odbędzie się na placu przy Domu Kultury Country ul. Herbowa. Rozpoczęcie o godz.15.00 W programie gry, konkursy, warsztaty, animacje i urządzenia rekreacyjna dla dzieci oraz potańcówka dla dorosłych. Wstęp wolny.