UROCZYSTOŚC CHRYSTUSA KRÓLA 21 LISTOPADA 2021 ROKU

 

 1. W tygodniu modlitwy wypominkowe za zmarłych po wieczornej Mszy św.
 1. Jutro rozpoczyna się ogólnopolska nowenna modlitwy w intencji naszej Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli. Ojczyzna jest w niebezpieczeństwie i potrzebuje modlitwy. U nas nowenna będzie po Mszach porannych. Zapraszamy. Szczegóły na parafialnym FB.
 1. We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie ministrantów i lektorów.
 1. Od środy do piątku po Mszy wieczornej Triduum modlitw przed wspomnieniem Matki Bożej od Cudownego Medalika- zapraszamy czcicieli.
 1. W środę o 19.00 szkoła duchowości chrześcijańskiej.
 1. W czwartek od 17.15 adoracja i możliwość spowiedzi.
 1. W czwartek o 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa II: klasa VIIIc oraz uczęszczający do szkoły poza nasza parafią.
 1. W piątek spotkania oazy: o 16.30 oaza młodsza, o 19.00 oaza starsza.
 1. W sobotę wspomnienie Matki Bożej od Cudownego Medalika. Na Mszy wieczornej będzie możliwość otrzymania Cudownego Medalika.
 1. Za tydzień I niedziela Adwentu- początek nowego roku liturgicznego. Adwent jest czasem duchowego przygotowania na spotkanie z Chrystusem w tajemnicy Bożego Narodzenia. Roraty będą w dni powszednie o godz. 18.00, na które zapraszamy dorosłych i dzieci z lampionami. Będzie realizowany program „W drodze do Betlejem”. Plansze i naklejki dla dzieci.
 1. Za tydzień na prymarii poświęcimy wieniec adwentowy i opłatki na stół wigilijny. Opłatki możemy nabywać w zakrystii – dobrowolne ofiary przeznaczone będą na opłacenie ogrzewania kościoła.
 1. W przyszłą niedzielę  będą też do nabycia świece wigilijne Caritas: mała 6 zł, duża 15 zł.
 1. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. modlić się będziemy przy relikwiach św. Szarbela.
 1. Zapowiedzi: Bartek Leś – Aleksandra Stachowicz.(zap. III).
 1. Dzisiaj po Mszach św. jest zbiórka do puszek na pomoc organizowaną przez Caritas przybywającym do nas imigrantom.
 1. Bardzo prosimy, aby pozbierać z grobów wypalone znicze. Znosimy je do blaszanych kontenerów.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu z ul. Budziwojskiej prosimy rodziny z numerów:331, 333, 335, 337, 339, 341, 343, 345, 347, 351, 355.
 1. Od kilkunastu lat Fundacja Małych Stópek, której celem jest obrona życia nienarodzonych oraz organizacja pomocy dla dzieci i matek, w okresie adwentowo-bożonarodzeniowym prowadzi akcję „Paczuszka dla maluszka”. Polega ona na zbiórce środków higieny dla małych dzieci: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, mydła. Zebrane rzeczy są przekazywane do Domów Małego Dziecka, do Domów Samotnej Matki oraz do Hospicjów dla Dzieci. Jako parafia pragniemy się przyłączyć do tej akcji. Od przyszłej niedzieli do świąt przed obrazem św. Antoniego – patrona dobroczynności wystawiony będzie kosz, do którego będzie można składać dary – do czego bardzo zachęcamy. Pamiętajmy: Dobrze jest pomagać! Każdy darczyńca na pamiątkę otrzyma papierową bombkę choinkową. Bardziej szczegółowe informacje są na parafialnym FB.