VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA -27 LUTEGO 2022 R.

 

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. modlimy się o pokój na Ukrainie i o bezpieczeństwo dla naszej Ojczyzny: Modlitwa do św. Andrzeja Boboli i „Boże coś Polskę”.
 1. Jutro modlimy się za wstawiennictwem św. Szarbela przy jego relikwiach.
 1. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego. O 18.30 spotkanie ministrantów i lektorów.
 1. Środa Popielcowa – początek Wielkiego Postu, który jest czasem duchowego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania. Msze św. z posypaniem głów popiołem o 7.00, 9.00, 18.00 i 20.00. Obowiązuje post ścisły (trzy posiłki bezmięsne – jeden do syta, dwa lekkie). Naszą wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ofiarujmy na intencję pokoju na Ukrainie.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa o Męce Pańskiej. Droga Krzyżowa będzie w piątek o 17.30 i o 20.00 oraz w niedzielę o 6.30.  Zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00. Tego roku będziemy wprowadzali w parafii ogólnopolską melodię Gorzkich Żali. Uczestników tego nabożeństwa prosimy o dostosowanie się do tego jak będą grali i śpiewali panowie organiści.
 1. W Wielkim Poście nie uczestniczymy w zabawach i dyskotekach. Starajmy się  przestrzegać piątkową wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jeśli ją łamiemy to powinniśmy zadośćuczynić jałmużną postną – ofiara na dobry cel do puszki „Chleb św. Antoniego”.
 1. Jednym z uczynków wielkopostnych jest jałmużna. Okoliczności sprawiają, że okazji do jałmużny będzie wiele. W Środę Popielcową prosimy o składkę na pomoc uchodźcom z Ukrainy- o co proszą nasi Księża Biskupi i Diecezjalna Caritas. W przyszłą niedzielę będzie  zbiórka do puszek na pomoc rodzinie z naszej parafii, której spłonął dom. Z racji trwającego Roku Felińskiego pragniemy wesprzeć  dzieła związane z jego osobą i prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Maryi – odbudowa kościoła w Dźwiniaczce na Ukrainie i pomoc misjom w Republice Południowej Afryki, gdzie pracuje znana nam s. Joanna. Na te dwa cele przez cały Wielki Post można składać ofiary do puszki „Chleb św. Antoniego”.  Formą jałmużny jest też składanie makulatury na misje -kontener jest na dolnym parkingu-prosimy o przynoszenie makulatury.
 1. I czwartek  17.15 adoracja.  Po Mszy spotkanie bierzmowanych: grupa I klasy VIIIa i VIIIb.
 1. W czwartek także rozpoczyna się ogólnopolska nowenna za kapłanów, o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli-patrona Polski.
 1. I piątek- spowiedź 6.30-7.00; 16.30-18.00 z Komunią o 17.00 i 17.20. Spotkania oazy o 16.30 i 19.00.
 1. I sobota miesiąca – po Mszy różaniec o pokój na Ukrainie i bezpieczeństwo dla naszej Ojczyzny.
 1. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic, na każdej Mszy św. aspersja.
 1. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w kościele w Tyczynie rozpocznie się kurs przedmałżeński.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu z ulicy Herbowej prosimy rodziny: 124, 126, 128, 130, 132, 134, 156, 160, 164.
 1. Trwamy w przeżywaniu Roku Rodziny. W tym tygodniu zapraszamy rodziców do modlitwy za swoje dzieci. Pomoce są na naszym FB. Tam też jest nowy filmik pt. ”Bycie na zawsze i piękno miłości”.
 1. Na stoliczku jest darmowa książeczka „Wielki Post” – zawiera ona modlitewne rozważania na każdy dzień Wielkiego Postu. Jest też nowy numer darmowej gazety „Dobre nowiny”. 
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Tomaszowi Podrazikowi ze Zgromadzenia Misjonarzy Afryki za dzisiejsze słowo o misjach. Po Mszy św. ks. Tomasz będzie zbierał ofiary na misje.
 1. Pogrzeby: +Tadeusz Piekiełek -poniedziałek 12.00; +Aleksandra Miciuda-wtorek 13.00.
 1. W Domach Kultury „Country” i „Budziwój” codziennie od 12.00 do 20.00 trwa zbiórka darów na pomoc Ukrainie. Wykaz potrzebnych rzeczy na naszym FB.