II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 13 MARCA 2022 R.

 

 1. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego. Po Mszy spotkanie ministrantów i lektorów.
 1. W środę nowenna do Matki Bożej Śnieżnej. O 19.00 katecheza dla dorosłych.
 1. W czwartek od 17.15 adoracja i możliwość spowiedzi. Modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II
 1. W czwartek na Mszę wieczorną zapraszamy kandydatów do bierzmowania z grupy I -klasy VIIIa i VIIIb. O przybycie prosimy także rodziców tychże kandydatów. Będzie poświęcenie i wręczenie modlitewników.
 1. Czwartek – 17 dzień miesiąca – dzień dedykowany św. Zygmuntowi Szczęsnemu Felińskiemu – będziemy przyglądać się jego drodze świętości i prosić o orędownictwo przed Bogiem.
 1. W czwartek i piątek odbędą się rekolekcje dla uczniów naszej szkoły. Poprowadzi je ks. Łukasz Mariuszyc z Lubeni. Program został przesłany rodzicom drogą elektroniczną.
 1. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o 17.30 – w oparciu o życie i słowa św. Zygmunta Felińskiego i o 20.00. Spotkania oazy: 16.30-młodsza, 19.00 starsza.
 1. W sobotę Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najśw. Maryi i Opiekuna Pana Jezusa.
 1. W sobotę o 10.00 próba scholii, o16.30 Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców.
 1. W sobotę początek Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia. Pomoce są na parafialnym FB.
 1. W niedzielę o 6.30 Droga Krzyżowa, o 17.00 Gorzkie żale. Różaniec róża Krystyny Ślączka.
 1. W przyszłą niedzielę prosimy o składkę na cele inwestycyjne.
 1. Zapowiedzi: Marcin Misztal i Małgorzata Marszałek (zap. II).
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu z ul. Pogodne Wzgórze prosimy rodziny z następujących numerów: 67, 65, 53, 37, 23, 50, 46, 42, 38/23, 38/20, 38/17, 38/11, 38/1.
 1. Trwamy w przeżywaniu roku rodziny. Prosimy, aby w tym tygodniu rodzice pomodlili się za swoje zmarłe dzieci. Pomoce na FB. Filmik „Wezwani do misji Kościoła”.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz rodziny, której spłonął dom. Złożono 16 tys. 600zł.
 1. Dziękujemy za dary na rzecz uchodźców. Zostały one już przekazane do Caritas. Dary będzie można przynosić jutro w godz. od 19.00 do 20.00 do garażu na plebanii. Lista potrzebnych rzeczy zamieszczona jest na parafialnym FB.
 1. Zapraszamy do konkretnej pomocy uchodźcom. Każdego dnia na stacji PKP w Rzeszowie jest wielu głodnych ludzi, którzy z Ukrainy jadą w głąb Polski. Brakuje kanapek na drogę i drożdżówek. Pomoc koordynuje parafianka pani Ewa zapraszamy do współpracy. Nr telefonu pani Ewy 500 063 546.
 1. W ramach jałmużny postnej chcemy wesprzeć odbudowę kościoła w Dźwiniaczce na Ukrainie. Ofiary można składać do puszki „Chleb św. Antoniego” w balaskach.
 1. Jest podstawiony nowy kontener. Prosimy o makulaturę na misje.
 1. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do pusze na misje z racji niedzieli „Ad gentes”.
 1. Misje możemy też wesprzeć zakupując dewocjonalia – m.in. różańce i krzyże z drzewa oliwkowego – przygotowane przez dzieci z „Domu Pokoju” z Betlejem i z sierocińca z Jerozolimy, które prowadzone są przez Siostry Elżbietanki. To jedyny w Ziemi Świętej sierociniec dla chrześcijańskich dzieci palestyńskich, które utraciły rodziców. Wszystkie dewocjonalia jakie można  dzisiaj zakupić w naszej parafii zostały wykonane przez dzieci i siostry zakonne. 
 1. Na stoliczku jest darmowa książeczka z płytą pt. „Gorzkie żale” zawierająca medytacje o Męce Pańskiej na Wielki Tydzień.
 1. Na wyjazd na Drogę Krzyżową na górę Święty Krzyż nie ma już wolnych miejsc.
 1. Biblioteka zaprasza na ciekawy film w sobotę o godz. 19.00.
 1. W parafiach Rzeszowa przez siedem dni odbywać się będzie Jerycho Różańcowe – całodobowa – w dzień i w nocy- adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa o pokój na Ukrainie, o bezpieczeństwo dla Polski i uchronienie jej od wojny. W naszej parafii ta modlitwa rozpocznie się o 18.00 w poniedziałek 21 marca, a zakończy się o 18.00 we wtorek 22 marca. Na tę modlitwę wszystkich was zapraszamy. Mieszkańcy poszczególnych ulic zapraszani będą na określone godziny. Każda ulica będzie miała wyznaczonego lidera, który będzie przewodniczył modlitwom. W tygodniu pojawi się na parafialnym FB rozpiska adoracji poszczególnych ulic. Na drzwiach są plakaty. Sprawa jest ważna i poważna. Podejmijmy tę modlitwę.