NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA – OGŁOSZENIA  – 24 KAWIETNIA 2022 R.

 

 1. W poniedziałek wspomnienie św. Marka Ewangelisty.
 1. We wtorek uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika – patrona Polski.
 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Śnieżnej. O 19.00 katecheza paschalna dla dorosłych.
 1. W czwartek od 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlić się będziemy za wstawiennictwem św. Szarbela – przy jego relikwiach.
 1. W piątek św. Katarzyny ze Sieny – patronki Europy. Spotkania oazy: 16.30 młodsza, 19.00 starsza.
 1. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic, na każdej Mszy św. aspersja.
 1. W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 pierwsze w tym roku nabożeństwo majowe.
 1. Zapowiedzi: Paweł Pasierb – Paulina Gwóźdź (zap. I),  Dawid Głodowski – Joanna Kurcek (zap. I), Krystian Parys-Justyna Maziarz (zap. II).
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu z ul. Chmielnej prosimy rodziny z numerów: 62, 64, 66, 66a, 68, 70, 72, 74, 76, 82, 92, 94, 96b.
 1. W okresie Wielkiego Postu do puszki „Chleb św. Antoniego” składaliśmy ofiary-jałmużnę wielkopostną na dobry cel. Łącznie złożono 7 tysięcy zł. Zostały one rozdysponowane następująco: misje Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w RPA – 2 tys., odbudowa kościoła w Dźwiniaczce na Ukrainie – 2 tys., wsparcie pomocy uchodźcom w domu Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Samborze na Ukrainie – 2 tys. zł, wsparcie pomocy uchodźcom w domu Sióstr Służebniczek Starowiejskich  w Borysławiu na Ukrainie – 1 tys. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Zapraszamy do dalszego składania ofiar do puszki „Chleb św. Antoniego”. Przeznaczymy je na wsparcie dobrych dzieł.
 1. Dzisiaj jest patronalne święto Caritas. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w dobroczynność – paniom z Parafialnego Zespołu Caritas i młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas – pani katechetce Renacie dziękujemy za opiekę nad kołem.
 1. Kontynuujemy akcję dożywiania uchodźców na dworcu PKP. Dziękujemy osobom zaangażowanym. Zapraszamy osoby nowe. Akcję w parafii koordynuje pani Ewa. Podajemy telefon do kontaktu: 500 063 546.
 2. Serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę na pielgrzymkę do Warszawy. W programie: katedra św. Jana wraz z kryptami królów i świętych, sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, grób i muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Muzeum św. Zygmunta Felińskiego, Muzeum Miłosierdzia św. s. Faustyny. Koszt 200 zł. W cenie: autobus, obiad, ubezpieczenie, przewodnicy i bilety wstępu, parkingi. Zbiórka na dolnym parkingu o 3.40, wyjazd o 4.00, samochody parkujemy na górnym parkingu.
 1. Jest nowy numer darmowej gazety „Dobre nowiny” (200 sztuk). Jest też darmowy modlitewnik „Książeczka Apostoła Fatimy”
 1. W środę  27 kwietnia miasto Rzeszów organizuje bezpłatną obwoźną zbiórkę odpadów niebezpiecznych z gospodarstw domowych. Zbiórka będzie na skrzyżowaniu ulic Budziwojska i Podleśna w godz. od 10.15 do 12.15. Na parafialnym FB podajemy listę niebezpiecznych odpadów.