IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 8 MAJA 2022 R.

 

 1. Wczoraj ks. bp Edward Białogłowski udzielił sakramentu bierzmowania 116 uczniom klas VIII.  Ks. Damianowi i animatorom świeckim dziękujemy za przygotowanie młodzieży. Rodzicom kandydatów dziękujemy za dar ołtarza, który przeznaczono na zakup kwiatów. 
 1. Zapraszamy dzisiaj na majówkę w plenerze o godz. 20.00 przy nowym krzyżu przy ul. Budziwojskiej na posesji rodziny Błońskich.
 1. W tygodniu nabożeństwa majowe po Mszy wieczornej.
 1. Od poniedziałku do czwartku o godz. 19.00 próby dzieci komunijnych.
 1. W poniedziałek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski.
 1. We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie ministrantów i lektorów.
 1. W czwartek od 17.15 adoracja i możliwość spowiedzi.
 1. W piątek wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i rocznica zamachu na papieża Jana Pawła II.
 1. W piątek I spowiedź dla dzieci klas III, ich rodziców, rodziców chrzestnych, rodzeństwa, dziadków: od 16.30 do 18.00 i od 19.30 do 20.30.
 1. W piątek spotkania oazy: 16.30 młodsza, 19.00 starsza.
 1. W sobotę I komunia o 11.00 – klasy B i C i 12.30 – klasy A i D.
 1. Rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy za ufundowanie mycia okien w kościele i koszenia trawy.
 1. Informujemy, że za dar wielkoczwartkowy zakupiono 4 lniane ornaty koloru zielonego i komplet psałterzy.
 1. W sobotę święto św. Macieja Apostoła.
 1. W sobotę spotkanie uczestników lutowej pielgrzymki do Meksyku: o 18.00 Msza św., a po niej spotkanie w salce pod kościołem.
 1. W przyszłą niedzielę rozprowadzane będą obrazy Matki Bożej Śnieżnej w cenie 10 zł + Nowenna do Matki Bożej Śnieżnej. Niech obraz Patronki naszej parafii będzie w każdym domu. Na odpuście 5 sierpnia dokonamy aktu zawierzenie parafii Matce Bożej Śnieżnej na nowe 100-lecie.
 1. W przyszłą niedzielę prosimy o składkę na cele inwestycyjne. Różaniec róża Alicji Szura.
 1. W przyszłą niedzielę nabożeństwo majowe w plenerze o godz. 20.00 przy kapliczce w ogrodzie między „Dębinówką” a domem rodziny Świdrów na ul. Jana Pawła II. Będzie to majówka ze św. Zygmuntem Szczęsnym Felińskim.
 1. Zapowiedzi: Sławomir Machowski – Adrianna Piekiełek (zap. II), Rafał Foltyński – Patrycja Grzebyk (zap. II), Konrad Bober – Monika Rzeszutko (zap. II), Paweł Pasierb – Paulina Gwóźdź (zap. III), Dawid Głodowski – Joanna Kurcek (zap. III).
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy rodziny z ul. Chmielnej z następujących numerów: 3, 5, 7, 9, 19, 27, 41, 45,47, 49, 51.
 1. W poniedziałek 16 maja po Mszy wieczornej o 18.40 w salce będzie spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających w lipcu na pielgrzymkę do krajów nadbałtyckich
 1. Od 12 marca prowadzona była przez naszych parafian 3 razy w tygodniu akcja dożywiania uchodźców z Ukrainy na dworcu PKP w Rzeszowie. W akcję zaangażowało się około 50 osób. W tym czasie dostarczono uchodźcom 182 kartony kanapek i drożdżówek oraz rzeczy dla dzieci: soczki, słodycze, środki czystości, pampersy i bieliznę. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w dzieło pomocy. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Ewie, która tą akcją kierowała. W dożywianie uchodźców zaangażowały się teraz dwie fundacje. My zawieszamy nasze działanie.