UROCZYSTOŚC TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 12 CZERWCA 2022 R.

 

 1. Jutro uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego – patrona naszej parafii. Msze św. będą o 7.00, 9.00, 11.00 i suma odpustowa o 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie lilii.  Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do św. Antoniego, Akt obrania św. Antoniego na osobistego patrona, „Te Deum”, „Boże coś Polskę”. Kaznodzieją odpustowym będzie ks. dr Krzysztof Budzyń.
 1. We wtorek  bł. Michała Kozala – męczennika, nabożeństwo do św. Antoniego.
 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Śnieżnej. Po Mszy wieczornej spotkanie ministrantów i lektorów.
 1. W środę na godz. 17.00 prosimy panów z rejonów poproszonych do pomocy w przygotowaniu Bożego Ciała – ustawianie brzózek i ołtarzy.
 1. W środę na 19.00 prosimy panie z rejonów poproszonych o pomoc w przygotowaniu Bożego Ciała. Od siostry  zakrystianki prosimy odebrać lichtarze, dywaniki i kwiaty do ołtarzy, które prosimy zawieść do rodzin u których są ołtarze, a w Boże Ciało o 10.00 prosimy ubrać ołtarze.
 1. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Po Mszy św.  o 12.00 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy na ul. Budziwojskiej. Zawracamy poprzez parking koło Domu Kultury „Budziwój” i powracamy na plac kościelny.
 1. Do udziału w procesji zapraszamy: małe dziewczynki do sypania kwiatów, małych chłopców do dzwonienia, dzieci klas III w strojach komunijnych.  Strażaków z obydwu jednostek zapraszamy z pocztami sztandarowymi i prosimy do chorągwi i baldachimu. Zapraszamy lektorów, ministrantów, scholę, chór oraz Zespół „Budziwojce” w strojach. Panie z chóru i dziewczyny ze scholi prosimy do feretronów. 
 1. W Boże Ciało będzie się koncert „Jednego serca jednego ducha” o godz. 19.00 w Parku Sybiraków.
 1. Od piątku Oktawa Bożego Ciała. W dni powszednie procesja eucharystyczna po Mszy wieczornej, a w niedziele po Mszy św. o 12.00. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia oraz dzieci komunijne w strojach. Do świecenia prosimy róże różańcowe: w piątek róża Teresy Basiura, w sobotę róża Zofii Kapłon, w niedzielę róża Olgi Kotula.
 1. W piątek comiesięczny dzień dedykowany św. Zygmuntowi Szczęsnemu Felińskiemu. Modlić się będziemy do Boga przez jego wstawiennictwo. Spotkania oazy: 16.30 – młodsza, 19.00- starsza.
 1. W sobotę o 7.00 wyjazd ministrantów i oazy na rajd w Beskid Niski.
 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy pierwszą rocznicę konsekracji naszego kościoła. Będziemy się modlić za fundatorów i budowniczych naszej świątyni.
 1. W przyszłą niedzielę prosimy o składkę inwestycyjną. Zaplanowane prace remontowe powoli dobiegają końca. Nastał czas zapłaty.
 1. W przyszłą niedzielę w Rzeszowie będzie Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin: 14.00 Msza św. w kościele św. Królowej Jadwigi, 15.00 przemarsz do Parku Papieskiego, 16. 00 Piknik rodzinny w Parku Papieskim z wieloma atrakcjami.
 1. Schola parafialna będzie miała w tym tygodniu dwie próby: w poniedziałek o 17.00 i w sobotę o 10.00.
 1. W ramach przeżywania Roku Rodziny prosimy aby w tym tygodniu dziadkowie i babcie modlili się za swoje wnuki. Pomoce są na naszym FB.
 1. Informacja dla tych, którzy przygotowują paczkę dla Ukrainy.  Tym tygodniu można je zawieść do punktu zbiorczego na plebanii w Tyczynie. Proszę wcześniej się umówić. Podajemy telefon do kontaktu (694-012-144).
 1. Zapowiedzi: Krystian Hus – Sabina Kąkol (zap. I), Mirosław Paśko – Katarzyna Bylica (zap. I), Hubert Niewęgłowski – Katarzyna Prędka (zap. II), Władysław Poliwka-Klaudia Szurek (zap. III), Karol Czternastka – Kornelia Nizioł (zap. III), Maciej Tokarczyk- Monika Bereś (III), Kamil Synoś – Wiktoria Nitka (zap. III), Władysław Majdanik – Ewelina Wąs-Połotyńska (zap. III).
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy wszystkie rodziny z ul. Zakątkowej (numery: 6, 8, 12, 14, 16, 20, 11, 13, 15), z ul. Gościnnej rodzinę z numeru 39  oraz z ul. Makuszyńskiego rodziny z numerów: 39, 43, 49, 57, 59.
 1. W dniach 1-2 lipca będzie Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Poświęcona będzie bł. Natalii Tułasiwecz – rodaczce rzeszowskiej – patronce nauczycieli i wychowawców. Będzie organizowany wyjazd z naszego dekanatu. Podajemy telefon do kontaktu z ks. organizatorem (ks. Marian- 694-012-144).
 1. W dniach 4 – 13 sierpnia będzie 45 piesza pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną. Zapisywać się można przez internet. Więcej szczegółów ma naszym FB.
 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na remont diecezjalnego domu rekolekcyjnego  na Przybyszówce.