XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA – 31 LIPCA 2022 R.

 

 1. Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień, który bogaty jest w rocznice patriotyczne i święta kościelne oraz naznaczony jest troską o trzeźwość narodu.
 1. Jutro 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – modlimy się za Ojczyznę.
 1. Jutro po Mszy wieczornej spotkanie ministrantów i lektorów.
 1. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego.
 1. We środę o 16.30 próba scholii. Po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Śnieżnej.
 1. I czwartek miesiąca – od 17.15 adoracja i możliwość spowiedzi – zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy VII i klasy VIII.
 1. W piątek uroczystość odpustowa ku czci patronki parafii Matki Bożej Śnieżnej.

Porządek Mszy św.: 7.00, 9.00, 11.00 i centralna Msza św. o 18.00, której przewodniczył będzie ks. bp Kazimierz Górny. Kaznodzieją odpustowym będzie ks. prof. Stanisław Nabywaniec z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

 1. Tegoroczny odpust ma szczególny charakter – jest to pierwszy odpust w nowym stuleciu parafii. Naszą przyszłość chcemy ufnie zawierzyć Matce Bożej Śnieżnej poprzez specjalny akt oddania, który odmawiany będzie na każdej Mszy św. Nadto na każdej Mszy wystawienie, Ciebie Boga wysławiamy i Boże coś Polskę.
 1. W dniu odpustu wspominać będziemy wydarzenia sprzed 20 lat: wmurowanie kamienia węgielnego pod naszą świątynię – kamień pochodzi z Bazyliki Matki Bożej Większej w Rzymie, gdzie czczony jest obraz Matki Bożej Śnieżnej „Salus populi Romani – Ocalenie ludu Rzymskiego”, wtedy też dokonane zostało poświęcenie kościoła. W tym dniu miało miejsce nawiedzenia parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Wszystkim tym uroczystościom w 2002 r. przewodniczył ks. bp Kazimierz Górny.
 1. Bardzo prosimy, aby na odpust i pierwszy piątek spowiadać się już od poniedziałku pół godziny przed Mszą św. W pierwszy piątek – dzień odpustu spowiedź będzie pół godziny przed Mszami o 7.00, 9.00 i 11.00. Po południu spowiedzi nie będzie.
 1. W sobotę święto Przemienienia Pańskiego. Z racji I soboty – po Mszy wieczornej różaniec fatimski.
 1. W niedzielę na każdej Mszy aspersja, a po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.
 1. Zapowiedzi: Damian Ferenc – Sara Szczoczarz (zap. I), Rafał Kwarciak – Dominika Bochniewicz (zap. I), Maciej Kloc – Alisa Ostrovska (zap. II), Jarosław Jelinek – Patrycja Pempuś (zap. II), Hubert Wróbel – Justyna Skubisz (zap. III).
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy rodziny z ul. Jana Pawła numery parzyste od 110 do 178 (110, 126, 128, 130, 136, 140, 148, 150, 156, 158, 160, 166, 176, 178).
 1. Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem: osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badania te są szczególnie zalecane po przejściu Covid19. Badania odbędą się we czwartek 4 sierpnia od godz. 14.30 na parkingu kościelnym gdzie będzie ambulans diagnostyczny. Szczegóły na plakacie i ulotkach, które są na stoliczku.