XXIV NIEDZIELA – UROCZYSTOŚC CHRYSTUSA KRÓLA 20.XI.2022 R.

 

 1. Przez cały tydzień po Mszy wieczornej nabożeństwo wypominkowe za naszych zmarłych.
 2. W poniedziałek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy wieczornej Nieszpory za zmarłych.
 1. We wtorek św. Cecylii – patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Nabożeństwo do św. Antoniego – błogosławieństwo relikwiami.
 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Śnieżnej.
 1. W czwartek od 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Po Mszy wieczornej spotkanie ministrantów i lektorów.
 1. W piątek św. Katarzyny Aleksandryjskiej – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Spotkania oazy: 16.30-młodsza, 19.00 -starsza.
 1. W czwartek, piątek i sobotę Triduum przed wspomnieniem Matki Bożej od Cudownego Medalika. W sobotę na Mszy wieczornej będzie można otrzymać cudowny medalik. Na stoliku są darmowe książeczki o cudownym medaliku.
 1. W przyszłą niedzielę I Niedziela Adwentu. Początek nowego roku liturgicznego, który przeżywać będziemy pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Różaniec poprowadzi róża Zofii Kapłon.
 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 będzie poświęcenie tablicy upamiętniającej rodaka budziwojskiego ks. Piotra Szczupiela. Urodził się on w 1908 r., święcenia kapłańskie przyjął w 1932 r. w Przemyślu. Był wikariuszem w Tarnowcu i Jarosławiu oraz katechetą w Przemyślu i Samborze. Ostatnią jego placówką były Dublany koło Sambora, gdzie posługiwał jako wikariusz. Tam 29.06.1941 r. został rozstrzelany przez żołnierzy sowieckich. Przed śmiercią odmówił profanacji krzyża i stanął w jego obronie.
 1. 10.Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy rodziny z ul. Miejskiej – numery parzyste od 220e/1 do 246: 220e/1, 222g/1, 222g/2, 224, 226/5, 230, 230a, 232, 236, 238, 242, 244, 246.
 1. 11.Na stoliku są darmowe publikacje: nowy numer gazety „Dobre nowiny” (200 egz.), poradnik dla rodziców „Nastolatki  tunelu internetu” (100 egz.) i książeczka „Cudowny medalik” (250 egz.). Zapraszamy do lektury.
 1. 12.We współczesnym świecie jest wielka promocja zła. Szczególnie atakowana jest rodzina. Zapraszamy do obejrzenia zamieszczonej na naszym FB interesującej prelekcji pt. „Antychryst – oblicza zwodziciela ludzkości” (ks. Robert Skrzypczak), która pozwoli nam zrozumieć wiele zjawisk we współczesnym świecie.
 1. Na promocję zła trzeba odpowiedzieć promocją dobra. Chcemy zadbać, aby nasze rodziny były silne Bogiem. Dlatego od jutra w naszej parafii rozpoczynamy 33 dniowe rekolekcje dla małżonków. Drodzy małżonkowie serdecznie was zapraszamy na te rekolekcje. Szczególnie te rekolekcje polecamy młodym małżonkom. O rekolekcjach poinformujcie swoich krewnych, znajomych i przyjaciół. Chcemy postawić na Chrystusa, który jest zwycięzcą szatana.

Każdego dnia na naszym FB będzie dostępna kolejna konferencja około 15-minutowa. Zdecydowana większość konferencji głoszonych będzie przez małżonków. 

Ważnymi momentami tych rekolekcji będą: zawierzenie rodziny Matce Bożej i uroczyste odnowienie ślubowań małżeńskich. Będą one potwierdzone specjalnymi certyfikatam. 

Na parafialnym FB publikowane też będą różne ogłoszenia związane z rekolekcjami. Na zamieszczonych już ulotkach mamy informacje o celach i owocach tych rekolekcji.