UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – TRZECH KRÓLI 6 stycznia 2023 r.

 

  1. Dzisiaj święto Trzech Króli – na każdej Mszy święcenie kredy i kadzidła – są darmowe pakiety. Porządek Mszy niedzielny. Nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  1. Dzisiejsze święto ma charakter misyjny. Została z tej racji przygotowana wystawa zdjęć o pracy Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Republice Południowej Afryki. Zapraszamy do odwiedzenia, a małżonkom Izabeli Janowi dziękujemy za  przygotowanie wystawy.
  1. Dzisiaj o godz. 19.00 koncert kolędowy. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie.
  1. Dzisiaj I piątek – możliwość spowiedzi.
  1. Jutro I sobota – po Mszy wieczornej różaniec fatimski
  1. Plan kolędy na jutro: 1) Budziwojska 131, 2) Pogodne Wzgórze 38 – dwóch księży na zmianę co drugie mieszkanie. Początek kolędy o 17.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzyka kolędowego. Ofiary kolędowe możemy składać w kościele na tacę, w kopertach z napisem „Kolęda”.
  1. W niedzielę święto Chrztu Pańskiego. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Na każdej Mszy aspersja i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
  1. W sobotę 21 stycznia udamy się z pielgrzymką do Markowej – w ramach przygotowania  do beatyfikacji rodziny Ulmów. Plan: 9.00 – wyjazd z dolnego parkingu; 10.00 – jedna połowa autobusu zwiedza z przewodnikiem wystawę, a druga połowa ogląda film – potem zamiana. Pomieszczenia sa małe dlatego trzeba dzielić autobus na pół po 25 osób.  Następnie udamy się na cmentarz do grobu rodziny Ulmów. O 12.00 będzie Msza św. w miejscowym kościele. Słowo skieruje do nas tamtejszy proboszcz. Około 13.00 wyjazd do Budziwoja. Cena pielgrzymki 30 zł od osoby. W cenie: autokar, bilety wstępu i przewodnicy. Nie planuje się żadnych posiłków. Zapisy od dzisiaj w zakrystii. Będzie tylko jeden autobus. Gdyby było zainteresowanie to zrobimy nowy wyjazd w innym terminie.