II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 5 MARCA 2023 ROKU.

 1. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę „Ad gentes – do narodów”. Z tej racji jest zbiórka do puszek na misje.
 1. Cały tydzień po Mszy porannej Litania do św. Józefa. Trwają 33-dniowe rekolekcje oddania św. Józefowi.
 1. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego z błogosławieństwem relikwiami.
 1. We wtorek o 19.00 na plebanii spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 1. We środę Nowenna do Matki Bożej Śnieżniej.
 1. We środę o 19.00 w salce katecheza dla dorosłych.
 1. We środę Dzień Kobiet – na modlitwę zapraszamy panie z naszej parafii.
 1. W czwartek i piątek będą rekolekcje dla naszej szkoły. Noszą one hasło „Na tropie Jezusa”, a poprowadzi je ks. Mateusz Mądro. Szkoła została podzielona na cztery grupy, które o odpowiednich godzinach przyprowadzane będą do kościoła pod opieką nauczycieli. Program jest na plakatach. Rodzice program otrzymają drogą elektroniczną.
 1. W czwartek od 17.15 adoracja i możliwość spowiedzi. Po Mszy o 18.30 spotkanie ministrantów i lektorów.
 1. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 17.30 i 20.00. Spotkania oazy: 16.30 – młodsza, 19.00 starsza.
 1. W sobotę o 10.00 próba scholii.
 1. W sobotę 11 marca w Domu Kultury Budziwój będzie sesja poświęcona bł. ks. Józefowi Kowalskiemu – męczennikowi z Oświęcimia – obrońcy różańca św. Planowane są dwa przedłożenia, które zaprezentują: pan redaktor Jaromir Kwiatkowski i pani dr Jadwiga Buczak. Będą też prezentacje multimedialne. Wszystkich serdecznie zapraszamy, a zwłaszcza mieszkający na ulicy jego imienia.
 1. W niedzielę Doga Krzyżowa o 6.30, Gorzkie Żale o 17.00, różaniec róża Zofii Pałka.
 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 9.00 poświęcenie tablicy upamiętniającej konsekrację naszego kościoła w 2021 r.
 1. W przyszłą niedzielę o 19.00 w kościele teatralne przedstawienie Męki Pańskiej. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny. Na zakończenie przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary na leczenie ciężko chorej dziewczynki. Na parafialnym FB jest plakat.
 1. Zapowiedzi: Marcin Miąsik – Aleksandra Sitarz (zap.I), Arkadiusz Paśkiewicz – Aneta Szopa (I), Krystian Bojda – Adrianna Paciura (zap. II), Władysław Pigoń – Grażyna Piechowska (zap. III); Rafał Bazan – Jolanta Wiśniewska (zap. III).
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy rodziny z ul. Senatorskiej – numery nieparzyste od 113b do 131 – 113b, 113c, 113d, 117b, 119, 123, 127, 129, 131.
 1. Akademia Liturgiczna Diecezji Rzeszowskiej organizuje Wakacyjny Kurs Liturgiczny w Rzymie. Szczegóły na naszym FB.
 1. Siostry Prezentki ogłaszają rekrutację do klasy pierwszej oraz nabór  uzupełniający do klas IV, V, VI i VII Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Rzeszowie. Siostry Prezentki zapewniają dobrą edukację i chrześcijańskie wychowania oraz otaczają serdeczną troską i życzliwością każdego ucznia. Na naszym FB jest plakat.
 1. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Rzeszowie-Budziwoju zaprasza Rodziców do udziału w rekrutacji dla klas pierwszych i przedszkola na rok szkolny 2023/2024.

Nabór rozpoczął się 1 marca i potrwa do 15 marca br. do godz. 15.00. Zgłoszenia wypełnia się za pomocą systemu elektronicznego. Następnie należy dokument podpisać elektronicznie albo dostarczyć podpisany wydruk do placówki.

O szczególną uwagę proszeni są rodzice dzieci sześcioletnich. System nie przenosi automatycznie dzieci z „zerówki” dl klasy pierwszej. Takiego zapisu w systemie „Nabór” musi dokonać rodzic dziecka.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie szkoły i FB parafii.

21. Tego roku jałmużną wielkopostną chcemy wesprzeć działalność misyjną s. Józefy Słaby  ze Zgromadzenia Sióstr Boromeuszek. Siostra ta od przeszło 30 lat pracuje w Zambii – w buszu prowadzi małą przychodnię. Jest to jedyna placówka medyczna w promieniu 300 kilometrów. Ofiary na ten cel możemy składać do puszki  „Chleb św. Antoniego” , która znajduje się w balaskach.