II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12 MARCA 2023 R.

I

 1. Cały tydzień po Mszy porannej Litania do św. Józefa, w niedzielę po prymarii.
  W poniedziałek spotkanie młodszych ministrantów o godz. 17.00.
 1. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego.
 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Śnieżnej.
 1. We środę po Mszy św. w przedszkolu spotkanie członków Wspólnoty Przyjaciół abpa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego – siostry zapraszają.
 1. W czwartek adoracja od 17.15. – możliwość spowiedzi – modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 1. W piątek Droga Krzyżowa o 17.30 i o 20.00. Spotkania Oazy: Oaza młodsza 16.30, Oaza starsza 19.00.
 1. W sobotę o 10.00 próba scholii.
 1. W przyszłą niedzielę prosimy o składkę na cele inwestycyjne. Droga Krzyżowa o 6.30, a Gorzkie Żale o 17.00 ze składka na kwiaty do Bożego Grobu.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu prosimy mieszkańców z ul. Senatorskiej numery nieparzyste od 133a do 169: 133a, 133b, 113c, 133d, 133h, 135, 141,  147, 155, 169.
 1. Zapowiedzi: Dawid Paszczyna  – Oliwia Borowiec (zap. I), Marcin Miąsik – Aleksandra Sitarz (zap.II), Arkadiusz Paśkiewicz – Aneta Szopa (II), Krystian Bojda – Adrianna Paciura (zap. III),
 1. W przyszłą niedzielę rozpocznie się wizytacja kanoniczna parafii – przeprowadzi ją ks. bp Edward Białogłowski. Program:

– uroczyste wprowadzenie i przywitanie ks. biskupa będzie na Mszy św. o godz. 9.00;

– na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy dzieci szkolne i przedszkolne wraz z rodzicami;

– na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy wszystkich członków grup duszpasterskich. Zapraszamy członków grup dorosłych: Rada Duszpasterska i Rada Ekonomiczna,  Róże Różańcowe, Koronka za Konających, Cudowny Medalik, Czciciele Szkaplerza,  Szafarze,  Parafialny Zespół Caritas, Duchowa Adopcja – Obrońcy Życia, Katecheza Dorosłych, Chór Fontes, Zespół Budziwojce, Jednostki OSP Budziwój i Dębina, Wspólnota Przyjaciół abpa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.

Zapraszamy członków grup młodzieżowych: Liturgiczna Służba Ołtarza – Ministranci i Lektorzy, Oaza młodsza i starsza, Szkolne Koło Caritas. Po Mszy św. członkowie tych grup spotkają się z ks. biskupem i zaprezentują swoją działalność.

 1. W niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 osoby uczestniczące w 33-dniowych rekolekcjach „Medytacje ze św. Józefem” uroczyście zawierzą się św. Józefowi. Certyfikaty zawierzenia będą imienne. Prosimy o przesłanie  SMS-em imienia i nazwiska do czwartku wieczorem.
 1. Druga część wizytacji będzie w poniedziałek – w  uroczystość św. Józefa. Przed południem ks. biskup odwiedzi: Szkołę Podstawową, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii, Przedszkole w Galerii, Przedszkole Sióstr.

Po południu w poniedziałek ksiądz biskup  odwiedzi chorego,  rodzinę wielodzietną,  dokona poświęcenia kapliczki św. Józefa

 1. Na zakończenie wizytacji  Mszy św. o godz. 18.00 ks. biskup udzieli sakramentu bierzmowania uczniom klas VIII. Jest to wydarzenie ważne na drodze wzrastania w wierze i w budowaniu świadomej przynależności do Kościoła. Serdecznie zapraszamy rodziców, rodzeństwo, dziadków i krewnych bierzmowanych. Oraz wszystkich parafian. Zachęcamy, aby w domu po bierzmowaniu spotkać się przy stole na wspólnej kolacji. Bierzmowanemu ofiarujmy też mały prezent- pamiątkę tego wydarzenia.
 1. Ogłoszenia dla bierzmowanych:

– w poniedziałek o 18.45 w salce krótkie spotkanie dla kandydatów spoza naszej szkoły

– w środę i czwartek o 19.00 próby przed bierzmowaniem dla wszystkich kandydatów – obecność obowiązkowa

– w sobotę od 16.30 spowiedź kandydatów i świadków. Zapraszamy także rodziców, rodzeństwo i dziadków kandydatów do bierzmowania.

 1. Wizytacja kanoniczna parafii odbywa się co 5 pięć lat. Biskup jest następcą Apostołów. Przybywa do parafii,  aby głosić słowo Boże, udzielać sakramentów.  Korzystajmy ochotnie z tych spotkań. Nasze zaangażowanie śpiew i odpowiedzi podczas liturgii niech wyrażają naszą miłość do Pana Jezusa i jego Kościoła.
 1. Dzisiaj o 19.00 w naszym kościele Grupa Teatralna Rodzina przedstawi „Misterium Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa”. Na zakończenie przy drzwiach kościelnych zbierane będą ofiary na leczenie  czwórki ciężko chorych dzieci spoza naszej parafii. Są to: Julia – potrzebująca kosztownej i skomplikowanej operacji kręgosłupa, rodzeństwo Aleksandra i Szymon – maja bardzo rzadką i trudna do wyleczenia chorobę, która występuje 1 x na milion osób i nastolatka Monika, która walczy z nowotworem – dopomóżmy jej tę walkę wygrać. Niech nasze serca okażą się hojne.