XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 WRZEŚNIA 2023 r.

 1. Jutro o 14.00 pogrzeb śp. Zbigniewa Pączka z ul. Poselskiej.
 1. We wtorek uroczystość  Matki Bożej Rzeszowskiej. Nabożeństwo do św. Antoniego.
 1. We wtorek o 19.00 w salce pod kościołem katecheza dla dorosłych.
 1. We środę o 16.30 w salce spotkanie kandydatów na ministrantów. Zapraszamy chłopców od 4 klasy.
 1. We środę o 17.30 różaniec w intencji poszanowania życia – zapraszamy członków Duchowej Adopcji. Po Mszy  Nowenna do Matki Bożej Śnieżnej. 
 1. We czwartek święto Podwyższenia Krzyża. Od 17.15 adoracja i spowiedź.
 1. W piątek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia – zapraszamy członków Koronki za Konających.
 1. W piątek spotkania oazy: 16.30 – młodsza, 19.00 starsza.
 1. W sobotę 16 dzień miesiąca – modlitwa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
 1. Działająca w naszej parafii Wspólnota św. Zygmunta Felińskiego zaprasza na wyjazd do Warszawy w dniu 16 września – najbliższa sobota. Program: 4.00 wyjazd, 11.00 Msza św. w katedrze św. Jana pod przewodnictwem kard. Nycza, modlitwa w kaplicy św. Zygmunta przy jego relikwiach, spotkanie i obiad w Domu Generalnym Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, 15.00 – zwiedzanie Świątyni Opatrzności Bożej, 16.00 – wyjazd do Rzeszowa. Koszt uzależniony od liczby uczestników – do 150 zł. Zapisy od dziś w zakrystii.
 1. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 będzie Msza św. za śp. ks. Piotra Szczupiela – naszego budziwojskiego rodaka. Będzie ona połączona z promocją publikacji o jego życiu i męczeństwie. Będą obecni historycy między innymi z Uniwersytetu Rzeszowskiego i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Już dzisiaj bardzo serdecznie dziękujemy naszej parafiance  prof. Sabinie Rejman z Uniwersytetu Rzeszowskiego za napisanie biografii ks. Szczupiela. Publikację w przyszłą niedzielę będzie można nabywać po każdej Mszy św. w zakrystii w cenie 5 zł.
 1. Od przyszłej niedzieli Msza św. o 10.30 będzie z udziałem dzieci. Zapraszamy dzieci przedszkolne i dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej.
 1. 13.Uczniów klas VIII, którzy mieszkają na terenie naszej parafii, ale uczęszczających do szkoły poza naszą parafią prosimy, aby  w tym tygodniu zapisywać się na bezpośrednie przygotowanie do bierzmowania w naszej parafii. Zapisujemy się elektroniczne. Formularz jest na parafialnym FB. Przygotowanie do bierzmowania i jego przyjęcie ma łączyć młodego człowieka z parafią zamieszkania. „Wskazania Konferencji Episkopatu Polski dotyczące przygotowania  do przyjęcia sakramentu bierzmowania” w punkcie 9 mówią: „Uprzywilejowanym miejscem przygotowania bliższego i bezpośredniego do sakramentu bierzmowania jest parafia zamieszkania, a nie parafia, na terenie której znajduje się szkoła. Na tym etapie rozwoju religijnego chodzi bowiem o włączenie kandydata w życie jego parafii.” Katecheci, którzy obiecują  bierzmowanie z klasą działają nieuczciwie!!!
 1. Rozpoczynamy w parafii nowy cykl spotkań „On przyniósł nowe życie”. Będzie to katecheza i adoracja – czas refleksji i wyciszenia, aby otwierać się na działanie Boże i stawać się nowym człowiekiem. Spotkania będą  raz w miesiącu w piątek o godz. 19.30. Harmonogram spotkań na plakatach i na FB. Zapraszamy.
 1. Zapowiedzi:  Michał Choma i Patrycja Derlecka (II).
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy rodziny z ul. Porąbki numery parzyste od 2 do 52c (2, 18/1, 18/2, 18/3, 18/5, 18/6, 18/8, 18/14, 18/16, 18/17, 18/18, 18/19, 18/21, 18/22, 52a, 52b, 52c.
 1. Od jutra na dolnym parkingu będzie kontener na makulaturę na misje. Zapraszamy do przynoszenia.
 1. Na feriach zimowych w dniach od 27 stycznia do 3 lutego 2024 r. parafia nasza organizuje samolotowo-autokarową pielgrzymkę do Hiszpani. W programie między innymi: Sewilla, Gibraltar, Granada i Cordoba. Cena 590 euro i 2 850 zł.  Szczegółowy program na FB. Zapisy od dzisiaj po Mszach św. w zakrystii.
 1. Nasze Domy Kultury „Budziwój” i „Country” prowadza zapisy na różne ciekawe zajęcia. We wtorek w domach kultury jest dzień otwarty. Szczegóły na naszym FB.
 1. Dzisiaj pani Krystyna z Łańcuta zbiera przed kościołem ofiary na leczenie ciężko chorego męża Waldemara.