XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 17 WRZEŚNIA 2023 R.

 1. Po Mszach św. w zakrystii można nabyć książkę o ks. Piotrze Szczupielu. Cena 5 zł.
 1. Jutro św. Stanisława Kostki – patrona Polski. Nabożeństwo do bł. rodziny Ulmów.
 1. We wtorek Nabożeństwo do św. Antoniego. O 19.00 katecheza dla dorosłych w salce pod kościołem – zapraszamy.
 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Śnieżnej.
 1. W czwartek święto św. Mateusza Apostoła. Od 17.15 adoracja i możliwość spowiedzi. Po Mszy wieczornej zbiórka wszystkich ministrantów.
 1. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Spotkania oazy: 16.30 młodsza, 19.00 starsza.
 1. W piątek o 19.30 pierwsze spotkanie z cyklu „On przyniósł nowe życie”. Będzie to katecheza i adoracja na temat „Nowy Szymon Piotr”. Jest to czas refleksji i wyciszenia, aby otwierać się na działanie Boże i stawać się nowym człowiekiem.
 1. W sobotę wspomnienie św. o. Pio. O 10.00 próba scholii.
 1. W niedzielę na Mszy św. o 12.00 wprowadzenie relikwii błogosławionej rodziny Ulmów – przewodniczył będzie ks. bp Stanisław Jamrozek z Przemyśla. Prosimy zapisywać się na nawiedzenie rodzin przez relikwie rodziny Ulmów.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy rodziny z ul. Porąbki – numery parzyste od 54a do 94/13.
 1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na cele inwestycyjne. Za tydzień zbiórka do puszek na Radio Via.
 1. Do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego z naszego osiedla zgłoszono trzy projekty:

Kategoria I – Nr 9 Budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią na stadionie Grunwaldu Budziwój ,

Kategoria II – Nr 28 Zakup nowego lekkiego samochodu strażackiego, sprzętu i umundurowania dla miejskiej jednostki OSP Rzeszów Dębina Budziwój,

Kategoria III – nr 101 lub 102  na szkolenie młodzieży w Szkółce Grunwald. 

Aby projekty mogły być zrealizowane potrzebna jest aktywność mieszkańców osiedla poprzez udział w głosowaniu. Decyduje ilość oddanych głosów. Bierność owocuje brakiem inwestycji.

Głosować może każdy kto mieszka w Rzeszowie, nie musi być zameldowany. Podajemy link do głosowania: https://erzeszow.pl/pl/3108-rbo/83207-panel-glosowania-rbo-2024.html

Strażacy i inni wolontariusze będą  pomagać w głosowaniu  w sklepach i przy remizie w głosowaniu. Na stoliczku są ulotki.

 1. W przyszłą niedzielę w Instytucie Pastoralnym odbędą warsztaty dla młodych kobiet pod hasłem „Ukochana – obdarowana – wybrana”. Szczegóły na plakacie.
 1. Ks. Michał wraz z animatorami oazowymi z naszej parafii organizuje wyjazdowe rekolekcje dla dzieci od IV klasy i młodzieży do Berdechowa k. Brzezin w dniach 13 – 15 października br. Są to rekolekcje oazowe, stacjonarne w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Lachman w Brzezinach-Berdechowie, która jest jednocześnie Ośrodkiem Rekolekcyjnym przeznaczonym na turnusy rekolekcyjne Ruchu Światło-Życie. Wyjazd jest spod kościoła w piątek o godz. 17.30 autokarem, a przyjazd w niedziele ok. godz. 15.00 pod kościół.  Koszt 170 zł. Ilość osób jest ograniczona – 45 osób. Zapisy SMS u ks. Michała: 660 389 107.

Zagwarantowany jest nocleg, wyżywienie, opieka wychowawców, Eucharystia i liczne nauki rekolekcyjne, warsztaty z wychowawcami, spotkania w grupach, wyjście na górę Chełm z przewodnikiem, grill, zabawy integracyjne. 

Dla młodych będzie to dobry czas, aby pobyć ze sobą we wspólnocie, trochę samemu poszaleć w gronie przyjaciół, posłuchać dobrych myśli, warsztatów. Ale przede wszystkim spotkać się z Bogiem w żywym Kościele młodych. Zapraszamy.