I NIEDZIELA ADWENTU – 3 GRUDNIA 2023 R.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
 1. Dzisiaj rozpoczyna się okres Adwentu – duchowe przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.
 1. Sprawdzoną formą przeżywania Adwentu są Msze roratnie. Będą one w dni powszednie o godz. 18.00. Na roraty zapraszamy wszystkich. Także dzieci.
 1. Dla dzieci będzie realizowany program o św. Franciszku z Asyżu „Franciszkowy plac budowy”.
 1. Dzieci otrzymają plansze i naklejki, będą konkursy z nagrodami oraz losowanie figurek Bożego Dzieciątka, Matki Bożej i św. Józefa.
 1. Rodziców prosimy, aby towarzyszyli dzieciom i zaopatrzyli je w lampiony.
 1. Jutro nabożeństwo do błogosławionej rodziny Ulmów. Trwa peregrynacja ich relikwii po rodzinach. Zapraszamy do dalszego zapisywania się.
 1. We wtorek o 19.00 w salce pod kościołem katecheza dla dorosłych.
 1. W środę o 16.30 zbiórka kandydatów na ministrantów. Zapraszamy chłopców od klasy IV.
 1. W środę o 19.00 w kościele spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania z klas VIII.
 1. W czwartek od 17.15 adoracja i możliwość spowiedzi.
 1. W czwartek o 19.00 zbiórka wszystkich ministrantów.
 1. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą: o 7.00, o 11.00 – po tej Mszy wstawienie Pana Jezusa i rozpoczęcie Godziny Łaski –  o 13.00 zakończenie adoracji, wieczorem Msza św. o godz. 18.00. W ten piątek  nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 1. W piątek zapraszamy grupy młodzieżowe parafii: ministrantów i lektorów, oazę starszą i młodszą oraz scholę na godz. 19.00 na spotkanie ze św. Mikołajem.
 1. W przyszłą niedzielę jest Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie – zbiórka do puszek.
 1. Rzeszowski Dom Kultury filia Budziwój zaprasza mieszkańców na VII Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy, który będzie w przyszłą niedzielę w godzinach od 10.00 do 16.00. W programie stoiska rękodzielnicze i  z wyrobami spożywczymi, warsztaty tworzenia ozdób świątecznych oraz występy artystyczne.
 1. Zapowiedzi: Patryk Skubisz – Kinga Lodarska (zap. I), Zapowiedzi przedślubne: Szymon Płonka – Gabriela Mularz (zap. III).
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy rodziny z ul. Tarnopolskiej, numery nieparzyste od 3 do 45a (3, 5, 9, 23, 25, 27, 29, 31, 33, 41, 43, 43a, 45, 45a).
 1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentową akcję dobroczynną „Paczuszka dla maluszka”. Polega ona na zbiórce środków higieny dla małych dzieci: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki i mydła. Zebrane rzeczy przekazywane są do Domów Małego Dziecka, do Domów Samotnej Matki, do Hospicjów dla Dzieci oraz na Ukrainę. Przed obrazem św. Antoniego – patrona dobroczynności wystawiony będzie kosz, do którego można składać dary. Na ten cel możemy także składać ofiary do skarbony „Chleb św. Antoniego” w balaskach. Część ofiar przekazania zostanie na pomoc dzieciom w Republice Południowej Afryki. Na pamiątkę możemy zabrać papierową bombkę choinkową – do zawieszenia na domowej choince – jako udokumentowanie naszej ofiarności.
 1. W dniach od 10 do 17 sierpnia parafia nasza organizuje pielgrzymkę na trasie „Perły Adriatyku”. W programie miedzy innymi: Medjugorie – cały dzień, Mostar, Split, Dubrownik oraz całodzienne plażowanie w Neum. Koszt 460 euro i 950 zł. Szczegóły na FB. Zapisy od dzisiaj w zakrystii.
 1. Siostrze zakrystiance Teresie i wspomagającym ją osobom serdecznie dziękujemy za adwentowy wystrój kościoła.
 1. W zakrystii możemy nabywać świece wigilijne Caritas. Mała 10 zł, a duża 20 zł.
 1. W zakrystii możemy też zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Dobrowolna ofiara przeznaczona jest na opłacenie ogrzewania kościoła.
 1. Za ławkami mamy darmową broszurę „Maryja naszą Matką” – są ciekawe artykuły. Zapraszamy do lektury.
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy panu Sławkowi za odśnieżanie parkingu a małżonkom Annie i Piotrowi za odśnieżanie obejścia kościoła. Bóg zapłać!.