III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3 MARCA 2024 R.

 1. W poniedziałek  święto św. Kazimierza Królewicza -po Mszy nabożeństwo do błogosławionej rodziny Ulmów.
 1. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego, o 19.00 katecheza dla dorosłych.
 1. W środę o 17.30 różaniec w intencji poszanowania życia ludzkiego. Po Mszy Nowenna do Matki Bożej Śnieżnej.
 1. W środę na Mszę św. o 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII i ich rodziców – będzie poświęcenie i przekazanie modlitewników. Po Mszy krótkie spotkanie organizacyjne.
 1. W czwartek od 17.15 adoracja, o 19.00 zbiórka ministrantów.
 1. W piątek Nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 17.30 i o 20.00, spotkania oazy: 16.30 młodsza i 19.00 starsza.
 1. W piątek Dzień Kobiet – modlić się będziemy za wszystkie kobiety.
 1. W czwartek i piątek będą rekolekcje dla naszej szkoły. Hasło rekolekcji: „Zostań Bożym bohaterem”. Poprowadzi je ks. Jakub Dzierżak i pani Marta Magdoń. Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy wiekowe. Każda z nich ma dwa razy oddzielne spotkanie w kościele. Program jest na plakatach. Rodzice otrzymają drogą elektroniczną.
 1. W sobotę o  10.00 próba scholi.
 1. W niedzielę o 6.30 Droga Krzyżowa, o 17.00 Gorzkie Żale.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy rodziny z ul. Studzianki: numery nieparzyste od 3 do 47 (3,11, 15, 19, 21, 27, 29, 47) i numery parzyste od 4 do 44 (4, 10, 16, 26, 36, 42, 44).
 1. Zapowiedzi: Michał Rykała – Dominika Wilga (zap. II), Sebastian Szwajczak – Karolina Bańka (zap. III).
 1. W tym roku przypada 40-lecie męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Obchody rozpoczęły się 28 lutego – w rocznicę pierwszej Mszy św. za ojczyznę, a zakończą się 3 listopada – w rocznicę pogrzebu ks. Popiełuszki. Jedną z form przeżywania tego czasu jest modlitwa o przemianę serca, a zwłaszcza o wolność od lęku i nienawiści. Będzie ona odmawiana codziennie o 21.00 przy grobie ks. Popiełuszki. Jest zachęta, aby tę modlitwę podjęło jak najwięcej ludzi w Polsce, także w naszej parafii. Za ławkami są obrazki z tą modlitwą. Temat roku ks. Popiełuszki będziemy prezentować na parafialnym FB, zachęcamy stałego zaglądania. Dzisiaj prezentowany jest  archiwalny wywiad z ks. Popiełuszką o jego posłudze duszpasterskiej.
 1. Miesiąc marzec przeżywamy wraz ze św. Józefem. Jest darmowa broszura „Święty Józefie módl się za nami”. Zapraszamy do lektury.
 1. W tym tygodniu modlimy się pieśnią „Panie ty widzisz krzyża się nie lękam”. Tekst i audio na parafialnym FB.