X NIEDZIELA ZWYKŁA  – 9 czerwca 2024 r.

 1. Od poniedziałku do środy triduum przygotowujące nas do uroczystości odpustowej ku czci św. Antoniego. Każdego dnia od 17.30 okazja do spowiedzi, aby być dysponowanym do zyskania odpustu. Na Mszy św. rozważanie o św. Antonim, po Mszy nabożeństwo do naszego patrona.
 1. We wtorek o 19.00 ostatnie przed wakacjami spotkanie uczestników katechezy dla dorosłych. Zaplanowany jest grill.
 1. W środę o 16.30 w kościele będzie zbiórka kandydatów na ministrantów. Zapraszamy chłopców od klasy III.
 1. W czwartek odpust ku czci św. Antoniego. Msze św. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00 – uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną.
 1. Na sumę do udziału w liturgii zapraszamy Zespół „Budziwojce”, Zespół „Wesołe Kumoszki” w strojach ludowych oraz kapelę.
 1. Na procesję zapraszamy małe dzieci do dzwonienia i sypania kwiatów, a także dzieci komunijne w strojach. Dziewczyny ze scholii i panie z zespołów ludowych prosimy do obrazów.
 1. Na każdej Mszy św. poświęcenie lilii, wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt obrania św. Antoniego za swego patrona.
 1. Kaznodzieją odpustowym będzie ks. Tomasz Węgrzyński – proboszcz parafii Harta.
 1. Św. Antoni zasłynął z wielkiej dobroczynności wobec ubogich. Znany jest tak zwany „Chleb św. Antoniego” – czyli wspieranie dobrych dzieł Kościoła. W czasie odpustu rozprowadzane będą orkiszowe „Chlebki św. Antoniego”. Składane ofiary przeznaczone będą na wsparcie duszpasterstwa dzieci i młodzieży w Republice Południowej Afryki, gdzie pracują nasze siostry.

Na FB zamieszczamy zdjęcia z parafii afrykańskiej, podziękowanie oraz prośbę, aby ofiarami „Chleb św. Antoniego” wesprzeć dożywianie tamtejszych dzieci oraz zakup rękawiczek, bo teraz w RPA jest zima.

 1. W piątek o 19.30 kolejne nabożeństwo z cyklu „On przyniósł nowe życie” temat „Odważni z Emaus”. Zapraszamy na katechezę, medytacje i adorację.
 1. Zapowiedzi: Przemysław Bochenek i Anna Piekiełek (zap. II), Szymon Nowak o Patrycja Nawrot (zap. II), Rafał Bucior i Martyna Paździor (zap. II), Dawid Kozłowski i  Edyta Szczęch (zap. III).
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy rodziny z ul. Magicznej – numery nieparzyste od 1 do 29d (1, 5/1, 5/3, 5/6, 5/10, 7, 9, 11, 13, 15, 21, 25, 27, 29a, 29b, 29c, 29d).
 1. W przyszłą niedzielę prosimy o składkę inwestycyjną. Po odpuście podejmiemy prace przy dalszej części elewacji, która jest spękana, przyjmuje wodę, jest porośnięta mchem. Elewację trzeba odnawiać aby woda nie dostała się do ocieplenia.
 1. W Polsce rozpoczyna się nowa wojna z krzyżami. Jest taka strona „Ręce precz od krzyża”, gdzie możemy złożyć protest  wobec takich działań. Adres podajemy w ogłoszeniach. Strona jest też na naszym FB. https://obronakosciola.pl/rece-precz-od-krzyza/
 1. 40 lat temu też prowadzono walkę z krzyżami w szkołach. Młodzież bohatersko stanęła w obronie krzyży. Najsłynniejszy strajk uczniów był w szkole we Włoszczowej. Filmiki o tych wydarzeniach prezentujemy na FB https://www.youtube.com/watch?v=dB7id_uu8MU&ab_channel=MarekBaran
 1. Na FB podajemy ogłoszenie Prezydenta Miasta Rzeszowa o przystąpieniu do sporządzenia Planu ogólnego miasta Rzeszowa oraz o przystąpieniu do przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko. Prosimy o zapoznanie się. Wnioski można składać do 5 lipca.