Ogłoszenia – III Niedziela Wielkanocna, 10.04.2016 r.

OGŁOSZENIA – III NIEDZIELA WIELKANOCNA, 10 KWIETNIA 2016 R.

1. Dzisiaj Niedziela Biblijna, o 14.00 spotkanie Rady Parafialnej.

2. We wtorek Nabożeństwo do św. Antoniego.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej.

4. W czwartek od 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

5. W piątek Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

6. Różaniec w niedzielę poprowadzi róża Teresy Basiura.

7. Spotkania: ministranci w poniedziałek, lektorzy we wtorek, oaza w piątek.

8. Zapowiedzi: Artur Tendelski – Anna Pałka, Krzysztof Marciniak – Teresa Pałys (zap. I); Rafał Bilski – Agata Szczoczarz (zap. II).

9. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Jana Pawła II prosimy rodziny: Krystyny Gładki, Moniki Czekańskiej, Ewy Dryla, Magdaleny Pyszczuk, Reginy Drążek, Aliny Dryja, Małgorzaty Kyc, Teresy Paśko, Alfredy Pałka, Justyny Krawczyk.

10. W roku 2017 I komunia św. będzie w III niedzielę maja o godz. 12.00, a rocznica I Komunii w II niedzielę maja o godz. 12.00 – są to stałe – niezmienne – terminy na najbliższe lata.

11. W przyszłą niedzielę prosimy o comiesięczna składkę inwestycyjną, którą przeznaczymy na wypłacenie chrzcielnicy, która kosztowała 16 tys. zł. Zwykłe składki niedzielne przeznaczone są na bieżące funkcjonowanie parafii oraz na opłaty parafii na cele diecezjalne i ogólno-kościele. Natomiast składka inwestycyjna, jest to dobrowolna, w miarę możliwości nieco większa ofiara, która pozwala w parafii prowadzić różne inwestycje. Ofiara ta może być składana w kopercie – ofiarodawca może umieścić swoje dane oraz prośbę o rachunek bankowy w celu odpisania ofiary od podatku.

12. Dzisiaj Rada Parafialna zostanie poinformowana o możliwości i warunkach zakupu działki pod parking, który musimy powiększyć. Prosimy, aby w rejonach zaczerpnąć informacji od radnych, przekazać im swoje opinie, które oni przedstawią na następnym spotkaniu. Prosimy o poważne zainteresowanie się tą sprawą.

13. Część naszego Osiedla nie ma wodociągu. Pojawiają się kłopoty, bo studnie wysychają, trzeba wodę dowozić. W innych częściach osiedla, gdzie wzrosła liczba domów, średnica wodociągu jest zbyt mała i woda nie dochodzi. MPWiK pragnie zmienić tę sytuację i doprowadzić wodociąg wszędzie oraz zmodernizować stare linie. Aby tak się stało potrzebna jest nasze zrozumienie i życzliwość. W imieniu MPWiK – który wystosował specjalne pismo do Urzędu Parafialnego – prosimy o udostępnienie działek na wykonanie prac. Będzie to wspaniały uczynek miłosierdzia wobec naszych bliźnich.

14. Dzisiaj przeżywamy 6 rocznicę katastrofy smoleńskiej, pomódlmy się za tych, którzy wówczas zginęli: „Ojcze nasz…”, „Wieczne odpoczywanie…”.