Przygotowanie do ŚDM – Ewangelia o Miłosiernym Smarytaninie

„Błogosławieni Miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” . To jedno z ważniejszych zdań, jakie wypowiedział do nas Pan Jezus z góry Błogosławieństw, które wzywa nas do bycia miłosiernymi, a w zamian obiecuje nam miłosierdzie. Miłosiernymi mogą stać się wszyscy, duzi i mali, studenci i przedszkolaki…i właśnie te słowa są hasłem ŚDM w Krakowie.

Przedszkolaki z Przedszkola Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi z Rzeszowa włączyły się w przygotowania do ŚDM wcielając się w role bohaterów Ewangelii o Miłosiernym Samarytaninie i tym samym niosąc przesłanie o Bożym Miłosierdziu…

Zaproszenie Najmłodszych do udziału w ŚDM w Krakowie.

Zbliżają się ŚDM. Piękne spotkanie wszystkich ludzi młodych razem z Ojcem Św. Franciszkiem. My jesteśmy jeszcze mali, mamy mało lat by móc uczestniczyć w tym spotkaniu, ale całym sercem pragniemy zachęcić i zaprosić całą młodzież z Polski i z zagranicy na ŚDM w Krakowie.

Drodzy Młodzi! Niech nie zabraknie nikogo! Niech to spotkanie będzie dla Was prawdziwym umocnieniem wiary, Nadziei i Miłości.  Niech Jezus dotyka waszych serc i je przemienia. My, małe przedszkolaki z Przedszkola Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi z Rzeszowa będziemy się za Was modlić i otaczać naszymi małymi serduszkami.

Świadectwo

W związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie wielu ludzi już teraz włącza się duchowo w przygotowania do nich. Starsi, chorzy i cierpiący modlą się i ofiarowują swoje cierpienia, wiele osób przygotowuje logistyczne zaplecze i organizuje techniczna stronę przygotowań, wielu przygotowuje swoje domy na przyjęcie młodzieży z całego świata… Wydaje się,że cała Polska żyje przygotowaniami do tego szczególnego spotkania.

A co przygotowały przedszkolaki? Otóż całkiem niedawno miałam okazję uczestniczyć w entuzjastycznie i z zapałem przygotowanym przedstawieniu. Siostra Magdalena Białorudzka i Pani Dorota Borkowska z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi z Osiedla Budziwój w Rzeszowie przygotowały wraz z Przedszkolakami spektakl o Miłosiernym Samarytaninie, o tym, jak wielu z nas „mija” potrzebujących i przechodzi dalej i o tym, że są także tacy jak Samarytanin, którzy pomagają, ocierają łzy, opatrują rany, ofiarują swój czas, pieniądze, a niejednokrotnie samych siebie w miłosiernych czynach. Miałam zaszczyt jako rodzic czytać komentarz w owym przedstawieniu i głos więzł mi w gardle patrząc na wielkie serce i zaangażowanie Pracowników Przedszkola (nie pierwszy zresztą raz)  w szerzenie wśród najmłodszych prawdy o Bożym Miłosierdziu i rozsyłanie tego do innych dzieci i dorosłych. Niezwykłe jest to, że Wychowawcy, tak mocno zaangażowani w proces wychowania wspierają nas rodziców w ten sposób i już przygotowują wśród przedszkolaków następne pokolenie młodzieży do pójścia za głosem serca, za Panem. Nam jako rodzicom pozostaje nie poprzestać na wzruszeniu i równie mocno angażować się w czyny miłosierdzia wszędzie tam, gdzie On nas posyła. A od młodych całego świata czerpmy siłę i wielką radość w zanoszeniu Dobrej Nowiny w każdy zakątek ziemi.

Bogumiła Paluch

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia:

Galeria zdjęć

S. Magdalena Białorudzka