Ogłoszenia -Wniebowstąpienie Pańskie, 8.05.2016 r.

OGŁOSZENIA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, 8 MAJA 2016 R.

1. Dzieci komunijne będą miały „Biały Tydzień”. Zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę o 18.00 i nabożeństwo majowe. Podejmujemy program „Bądźcie miłosierni”.

2. Rodzinom dzieci komunijnych dziękujemy za ich religijne wychowywanie i świadectwo wiary. Za trud wychowania dziękujemy dyrekcji, nauczycielom i wychowawcom z naszej szkoły. Dziękujemy ks. Maciejowi Chuchla za przygotowanie dzieci do I Komunii św. oraz liturgii dzisiejszej uroczystości.
Rodzicom dziękujemy za przygotowanie kościoła i jego obejścia poprzez wynajęcie firmy sprzątającej i ufundowanie kwiatów, a także za dar ołtarza dla parafii, który stanowią: kielich mszalny, patena do komunikowania, duże cyborium do Komunii dla chorych oraz ampułki kryształowe. Bóg zapłać! Dziękujemy za stypendia mszalne.
S. Krystynie dziękujemy za udekorowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są po Mszy św. o 18.00.

4. Jutro uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika – Patrona Polski.

5. W piątek wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej.

6. W sobotę wspomnienie św. Macieja Apostoła – patrona wikariusza ks. Macieja.

7. W przyszłą niedzielę Zesłanie Ducha Świętego, o 12.00 gościć będziemy prof. Bogdana Chazana, wielkiego obrońcę życia ludzkiego, który wygłosi świadectwo. O 15.00 od Bernardynów wyruszy Marsz Życia. Różaniec róża Elżbiety Głodowskiej.

8. W przyszłą niedzielę prosimy o comiesięczną składkę inwestycyjną. Musimy gromadzić fundusze na dalsze inwestycje (najbliższa to balaski) i na zakupienie terenu pod parking – Rada Parafialna prowadzi rozmowy z właścicielami działek.

9. Zapowiedzi: Maciej Pukała – Paulina Paliwoda (zap. II); Tomasz Lech – Katarzyna Synoś (zap. III).

10. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu z ul. Jana Pawła II prosimy rodziny: Zofii Podgórskiej, Beaty Szredzkiej, Marty Rzucek, Urszuli Wójcik, Joanny Kłósek, Wioletty Trzeciak, Iwony Chamera, Kingi Początek, Eweliny Piekiełek, Ireny Majewskiej, Iwony Podkamienny, Jolanty Krasoń, Barbary Bukała.

11. Procesja Bożego Ciała będzie na ul. Budziwojskiej, o przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II : ołtarz I na wjeździe do rodziny Wilga – rodziny od numeru 276 do 202 (Aneta Ciebiera, Dorota Chmiel, Katarzyna Węglarz, Małgorzata Mazur, Wanda Ziemniak, Elżbieta Goś, Lucyna Paśko, Marta Sikora, Emiliana Sikora, Bernadeta Ciebiera, Lucyna Ciebiera, Zofia Rojek; ołtarz II na placu przed Domem Kultury – rodziny od numeru 200 do 150 (Eugenia Starzak, Zofia Majcher, Marta Leś, Majcher Arleta, Jolanta Senejko, Renata Tłuczek, Marzena Skiba, Aneta Wolan, Zofia Borcz, Bogusława Michalska, Paulina Wierzbińska, Helena Socha; ołtarz III na wjeździe do rodziny Leniart-Cag – rodziny od numeru 148 do74 – bez 106 (Irena Wilk, Ewa Warzocha, Wiktoria Piela, Józef Solecki, Marta Rabczak, Czesława Podgórska, Marta Grzebyk, Ewa Tłuczek, Janina Kozik, Izabela Weron, Sylwia Drupka; ołtarz IV przy krzyżu misyjnym – rodziny od numeru 72 do 44 (Magdalena Paśko, Janina Paśko, Wiesława Paśko, Renata Potoczny, Renata Kalita, Barbara Lech, Józef Grzebyk, Irena Liśkiewicz, Stanisława Myśliwy, Bożena Jaworek). Rodziny mają zaliczoną kolejkę do sprzątania. Panie z pierwszych numerów poszczególnych grup prosimy o pozbieranie ofiar po 50 zł na kwiaty, a panowie z kolejnych grup proszeni są o dostarczenie po 4 brzózki do każdego z ołtarzy.