Ogłoszenia – XVIII Niedziela Zwykła, 31.07.2016 r.

OGŁOSZENIA – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 31 LIPCA 2016 ROKU

1. Dzisiaj kończą się Światowe Dni Młodzieży. Te dni były wielkim darem Bożym.

2. W tygodniu Msze św. o 7.00 i 18.00 z Nowenną przed odpustem.

3. Jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień, bogaty w wielkie narodowe rocznice – Cud nad Wisłą 1920 r., Powstanie Warszawskie 1944 r., powstanie ruchu „Solidarność” 1980, i święta kościelne – Wniebowzięcie NMP i Matki Bożej Częstochowskiej. Jesteśmy zaproszeni, aby naszą wdzięczność okazywać Bogu przez dar trzeźwości i abstynencji.

4. I czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, od 17.15 adoracja i spowiedź – zapraszamy młodzież gimnazjalną. Po Mszy o 6.30 z Placu Farnego wyruszy piesza pielgrzymka do Częstochowy. Po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów i lektorów.

5. W I piątek odpust parafialny ku czci Matki Bożej Śnieżnej – patronki naszej parafii. Msze św. będą: 7.00 – z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa; 9.00 – z błogosławieństwem matek oczekujących narodzin dziecka; 11.00 – z błogosławieństwem dzieci do 1 roku życia; 18.00 – suma odpustowa z procesją eucharystyczną. Kaznodzieją odpustowym będzie ks. dr hab. Jerzy Buczek – kanclerz Kurii Diecezjalnej. Pół godziny przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi, aby móc zyskać odpust. Na sumę odpustową zapraszamy małe dzieci do sypania kwiatów i do dzwonienia, dzieci komunijne w strojach, ministrantów, lektorów, scholę, chór, zespół „Budziwojce” w strojach. Panie z chóru i dziewczyny ze scholi prosimy do obrazów. Próba scholi w piątek o 17.00.

6. I sobota, jednocześnie święto Przemienienia Pańskiego, po Mszy św. wieczornej różaniec fatimski.

7. Do chorych w domach udamy się w I sobotę od godz. 9.00.

8. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. pokropienie wodą świeconą (aspersja) i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Natomiast na Mszy św. o 12.00 gościć będziemy Mary Wagner z Kanady, która za obronę prawa do życia dzieci nienarodzonych spędziła łącznie 6 lat w więzieniu. Wygłosi ona krótkie świadectwo.

9. Zapowiedzi: Patryk Wilk-Aleksandra Żur (zap. I).

10. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie. W tym tygodniu z ul. Miejskiej prosimy rodziny: Anity Sowa, Alicji Sowa, Agnieszki Tadla, Edyty Skrzek, Danuty Gola, Renaty Kościółek, Haliny Bartoś, Kazimierza Ulickiego, Agnieszki Mikuła, Zdzisławy Kozik.