Ogłoszenia – Uroczystość Chrystusa Króla, 20.11.2016 r.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA – OGŁOSZENIA – 20 LISTOPADA 2016 R.

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. złożenie „Aktu przyjęcie Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana” oraz „Aktu osobistego poświęcenia się Sercu Pana Jezusa”. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Wiesławowi Szczygłowi z archidiecezji przemyskiej, który przez 3 niedziele przygotowywał nas do tych wydarzeń.

2. Dzisiaj o 15.30 nieszpory za zmarłych z wypominkami, w tygodniu wypominki po Mszy św. wieczornej.

3. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej.

5. W czwartek od 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź.

6. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

7. W czwartek, piątek i sobotę będzie triduum przygotowujące nas do święta patronalnego Cudownego Medalika, które przypada w przyszłą niedzielę. Zapraszamy czcicieli Cudownego Medalika. Będzie możliwość otrzymania tegoż medalika.

8. Za tydzień I niedziela adwentu – na prymarii poświęcenie opłatków na stół wigilijny. W opłatki będzie można się zaopatrywać u siostry w zakrystii. Składane z tej racji dobrowolne ofiary przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła. Różaniec róża Marii Pałka.

9. Już dzisiaj zapraszamy na roraty, zwłaszcza rodziców z dziećmi przedszkolnymi i dziećmi klas młodszych ze szkoły podstawowej. Prosimy, aby dzieci zaopatrzyć w lampiony.

10. Spotkania: poniedziałek – ministranci, wtorek – lektorzy, środa o 19.00 – kandydaci do bierzmowania, piątek – oaza, sobota o 10.00 – schola, wieczorem – duszpasterstwo młodzieży.

11. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Wakacyjnej prosimy rodziny: Katarzyny Pałka, Jolanty Maciejowskiej, Jolanty Gołębiowskiej, Elżbiety Woś, Wioletty Fita, Anity Kowalik, Marii Dziobak, Joanny Zacharskiej, Iwony Borowiec, Katarzyny Piętowskiej, Agaty Wąsik, Doroty Stasickiej, Ireny Kozik, Justyny Perłowskiej, Agnieszki Pawłowskiej.

12. Od przyszłego tygodnia będzie na cmentarzu tylko jeden kontener blaszany, prosimy, aby w tym tygodniu poznosić wypalone wkłady i znicze.

13. We wtorek o 9.00 w siedzibie OST w Tyczynie szkolenie dla rolników na temat uprawy zbóż.

14. W piątek o 17.00 w Bibliotece Osiedlowej spotkanie z pisarką Magdaleną Zimny-Luis.

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

1. We wtorek, 22 listopada DD „Tabor”, przy ul Połonińskiej 25 w Rzeszowie zaprasza na kolejną katechezę audiowizualną: „”Świadectwo Dzikiego”, której gościem będzie Grzegorz Wacław „Dziki”. Początek o godz. 19.00

2. Instytut Teologiczno-Pastoralny, Diecezjalne Studium Organistowskie, Wydział Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Duszpasterstwo Organistów Diecezji Rzeszowskiej zapraszają na VII Seminarium Organowe dla muzyków kościelnych, organistów i dyrygentów, które odbędzie się 26 listopada 2016 roku w Instytucie Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie, ul. Witolda 11a. Początek o godz. 9.00, zakończenie ok.14.30.

3. Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Wolność i Miłość” Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na Dzień skupienia w dniu 26 listopada 2016 r. do świetlicy Domu Parafialnego kościoła pw. św. Krzyża w Rzeszowie (wejście od ul. Fircowskiego) na godz. 10.00. O godz. 12.00 Eucharystia. Zakończenie około godz. 15.00. Wcześniejsze zgłoszenia prosimy kierować pod nr. tel. 17-854-48-87 lub 17-863-59-63.

4. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza do Kaplicy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiegonr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie – 27 listopada 2016 r., na Mszę św., na godz. 10:30, na tzw. „niedzielę formacyjną dla pracowników służby zdrowia”. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji zmarłych pracowników służby zdrowia.