Ogłoszenia – I Niedziela Adwentu 27.11.2016 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy czas adwentu, w którym duchowo przygotowujemy się na powtórne przyjście Chrystusa i na pełne wiary przeżywanie świąt Bożego Narodzenia.

2. Dzisiaj także rozpoczyna się nowy rok duszpasterski pod hasłem „Idźcie i głoście”

3. Od jutra rozpoczynają się roraty, które będą o 18.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy – zwłaszcza dzieci z przedszkola i młodszych klas szkoły podstawowej z lampionami, które są znakiem adwentowego czuwania. Na roratach będzie realizowany program: „W domu Królowej Maryi” – nawiązujący do 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Dla dzieci będą naklejki, konkursy i nagrody oraz losowanie figurki Bożego Dzieciątka i Matki Bożej.

4. We wtorek rozpoczęcie nowenny przed świętem Matki Bożej Niepokalanej.

5. I czwartek miesiąca: o 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi – prosimy młodzież z I i II klasy gimnazjum.

6. I piątek miesiąca: 6.30 spowiedź, 7.00 Msza św. z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa, o 9.00 wyjazd do chorych, 17.00 spowiedź, o 18.00 roraty.

7. I sobota miesiąca – różaniec fatimski po Mszy wieczornej.

8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie – zbiórka do puszek. Po prymarii zmiana tajemnic, a na Mszy o 10.30 poświęcenie medalików dzieciom komunijnym, które zapraszamy z rodzicami. Natomiast na Mszy św. o 12.00 pod przewodnictwem ks. infułata Wiesława Szurka przeżywać będziemy 7 rocznicę śmierci ks. Kazimierza Guzego.

9. Spotkania: poniedziałek – ministranci, piątek – oaza, sobota – schola i młodzież.

10. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu prosimy z ul. Ks. Guzego rodziny: Cecylii Kurpyta, Wioletty Zając, Eweliny Buż, Katarzyny Ruszel oraz z ul. Prometeusza rodziny: Stanisławy Żarów, Jolanty Tobjasz, Danuty Zawiło, Alicji Szala, Janiny Kocój.

11. W ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne złożono 10 170 zł. Bóg zapłać! Dziękujemy za ofiary wpłacane na konto.

12. Zapowiedzi: Jarosław Różycki – Andżelika Miciuda.

13. Firma „Skańska” informuje, że w dniach od 29 listopada do 1 grudnia włącznie ul. Jana Pawła II będzie całkowicie wyłączona z ruchu samochodowego na odcinku od ul. Kwiatkowskiego do skrzyżowania z ul. Św. Antoniego. Szczegóły na parafialnym FB i stronie parafialnej.

14. W sobotę w Domu Kultury „Budziwój” od godz. 17.00 zabawa dla dzieci i spotkanie ze św. Mikołajem.

15. Na stoliku za ławkami wyłożona jest darmowa gazeta „CHiT – Chrystus i ty” (200 egz.), jest ona poświęcona osobie św. Brata Alberta, który jest on patronem roku 2017.

16. U siostry w zakrystii od dziś możemy nabywać opłatki na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła.

17. W zakrystii można też nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas: małe po 5 zł, a duże po 12 zł.

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

1. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza do Kaplicy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie – 27 listopada 2016 r., na Mszę św., na godz. 10:30, na tzw. „niedzielę formacyjną dla pracowników służby zdrowia”. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji zmarłych pracowników służby zdrowia.

2. Wszystkich, którzy pragną uwielbiać Boga zapraszamy do DD „Tabor” na Koncert Uwielbienia w sobotę, 3 grudnia na godz. 19.00. Muzyka i przepiękny śpiew zabrzmią w auli Diecezjalnego Domu „Tabor” w Rzeszowie w wykonaniu Grupy Uwielbienia z Brzezin. Wstęp wolny.