Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Adwentu, 4.12.2016 r.

OGŁOSZENIA – II NIEDZIELA ADWENTU, 4 GRUDNIA 2016 R.

1. Dzisiaj aspersja i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Na Mszy św. o 12.00 wspomnienie 7 rocznicy śmierci śp. Ks. Kazimierza Guzego. Ks. inf. Wiesławowi Szurkowi dziękujemy za przewodniczenie Mszy św. i za słowo Boże.

2. Jutro o 14.00 pogrzeb śp. Anny Dudek z ul. Dębinowej.

3. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie ze św. Mikołajem dla ministrantów, lektorów, scholii i oazy, których zapraszamy.

4. Msza św. roratnia z Nowenną do Matki Bożej Niepokalanej codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci z lampionami oraz wszystkich, aby przez modlitwę i słuchanie Bożego słowa przygotowywać się na przyjście Pana Jezusa.

5. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą o 7.00, 9.00 i 18.00 – zapraszamy z pobożności i miłości do Matki Bożej. Od 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Po Mszy św. wieczornej będzie przedstawiony „Akatyst ku czci Bogurodzicy” – pieśń z liturgii Kościoła wschodniego w wykonaniu naszego chóru, scholii i solistów – serdecznie zapraszamy.

6. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia od 12.00 do 13.00 jest „Godzina łaski”. Zapraszamy na indywidualną modlitwę do kościoła, będą przygotowane pomoce.

7. W lipcu 2017 planowana jest parafialna pielgrzymka do Fatimy na 100-lecie objawień Matki Bożej. Szczegóły za tydzień.

8. Spotkania: lektorzy i ministranci – poniedziałek, oazy młodsza i starsza w piątek, duszpasterstwo młodzieży w sobotę.

9. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu z ul. Kawiatowej prosimy rodziny: Marzeny Grzebyk, Barbary Głodowskiej, Marii Paśkiewicz, Magdaleny Kuźniar, Zofii Kuźniar, Anny Konkol, Bronisławy Paśkiewicz, Cecylii Siciak, Zofii Rzeszutek, Marty Miąsik.

10. Zapowiedzi: Jarosław Różycki – Andżelika Miciuda (zap. II).

11. Od poniedziałku strażacy będą rozprowadzać kalendarze – ofiary na remont remizy.

12. W środę o 9.00 w OST Tyczyn szkolenia dla rolników.

13. Zarząd Transportu miejskiego w Rzeszowie informuje, ze w związku z całkowitym zamknięciem ul. Jana Pawła II w dniach 5-16 grudnia br. w godz. od ok. 8.00 do ok.15.00 zmianie ulegną trasy linii nr 7, 12 i 21. Szczegóły są na stronie parafialnej i FB.

14. W kinie „Zorza” w dniach 8-11 grudnia będzie Festiwal Filmów Chrześcijańskich. Wyświetlonych będzie 12 filmów. Szczegóły na stronie parafialnej i FB.

15. U siostry w zakrystii możemy nabywać opłatki na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła. W zakrystii są też świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas: małe po 5 zł, a duże po 12 zł.

16. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie – w krajach dawnego Związku Radzieckiego.