Pielgrzymka do sanktuariów Europy

PIELGRZYMKA DO SANKTUARIÓW EUROPY

Lourdes, Fatima, La Salette

10-22 lipca 2017 r.

 

1 dzień: godz. 4:00 zbiórka uczestników przy Parafii Matki Bożej Śnieżnej w Rzeszowie, pakowanie bagaży; wyjazd do Azzano Decimo; zakwaterowanie i obiadokolacja.

 

2 dzień: godz. 6.00 pakowanie bagaży, śniadanie i wyjazd do Mediolanu – zwiedzanie katedry i miasta; przejazd do hotelu ok. San Remo –  zakwaterowanie i obiadokolacja. 

 

3 dzień: godz. 6.00 pakowanie bagaży, śniadanie, wyjazd do Lloret de Mar – zakwaterowanie   w hotelu i odpoczynek nad Morzem do obiadokolacji. 

 

4 dzień: godz. 6.00 pakowanie bagaży do autokaru i śniadanie; przejazd na zwiedzanie Barcelony: spacer od pomnika Columba przez plac Ramblas do gotyckiej katedry Santa Maria del Mar z XV w., Sagrada Familia – kościół Świętej Rodziny; wyjazd do Montserrat; nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej (Czarnulki); przejazd do hotelu ok. Saragosy; zakwaterowanie i obiadokolacja.

 

5 dzień: godz. 6.00 pakowanie bagaży do autokaru i śniadanie; wyjazd do Saragosy i nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pilar; przejazd do Madrytu, zwiedzanie Katedry i Pałacu Królewskiego (z zewnątrz) oraz Starego Miasta; wyjazd do Talavery – zakwaterowanie i obiadokolacja. 

 

6 dzień: godz. 6.00 pakowanie bagaży do autokaru i śniadanie; wyjazd do Lizbony, zwiedzanie  miejsc związanych ze św. Antonim; przejazd do Belem –  zobaczenie Klasztoru Hieronimitów i Pałacu Królewskiego (obecnie siedziba prezydenta); wyjazd do Fatimy; zakwaterowanie i obiadokolacja; o godz. 21.30 uczestnictwo w nabożeństwie różańcowym i Procesji Maryjnej z lampionami.

 

7 dzień: godz. 7.00 śniadanie; wyjście na zwiedzanie miejsc związanych z objawieniem, Loca Do Anjo (miejsce gdzie dzieciom objawił się Anioł), domy rodzinne pastuszków, Sanktuarium gdzie są pochowane dzieci; czas wolny; obiadokolacja o godz. 19.00; o godz. 21.30 uczestnictwo w nabożeństwie różańcowym i Procesji Maryjnej z lampionami.

 

8 dzień: godz. 6.00 pakowanie bagaży do autokaru i śniadanie; wyjazd do Bragi religijnej stolicy Portugalii – zwiedzanie kompleksu kościelnego Bom Jezus; przejazd do Santiago de Compostela, zwiedzanie Bazyliki św. Jakuba Apostoła. Jest to jeden z ważniejszych ośrodków pielgrzymkowych chrześcijan obok Jerozolimy i Rzymu; przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja. 

     

9 dzień: godz. 6.00 Msza św., pakowanie bagaży do autokaru, śniadanie; wyjazd do Lourdes – zakwaterowanie i obiadokolacja. O godz. 21.00 nabożeństwo różańcowe i Procesja Maryjna z lampionami.  

           

10 dzień: godz. 7.30 śniadanie; wyjście na zwiedzanie miejsc związanych z objawieniem, przejście i modlitwa w Grocie gdzie ukazała się Matka Boża Bernadetcie, Droga Krzyżowa, Msza Święta, możliwość zanurzenia w basenach, nawiedzenie domu św. Bernadety i czas wolny, 19.00 obiadokolacja, 21.00 nabożeństwo różańcowe i Procesja Maryjna z lampionami.

 

11 dzień: godz. 6.00 pakowanie bagaży do autokaru, śniadanie, wyjazd do Carcassonne – zwiedzanie średniowiecznego miasteczka z wspaniale zachowanymi murami obronnymi; wyjazd do La Salette – zakwaterowanie – Msza  Święta, obiadokolacja, o godz. 21.00 procesja różańcowa z lampionami.

 

12 dzień: godz. 8.00, śniadanie, pakowanie bagaży do autokaru, Droga Krzyżowa, Msza Święta, czas wolny do godz. 15.00,  wyjazd do Rzeszowa, przejazd nocny.

         

13 dzień: przyjazd  do Rzeszowa i zakończenie pielgrzymki ok. godz. 18.00.

Koszt 13-dniowej pielgrzymki wynosi: 1300 zł i 390 euro

ZAPISY OD 8 STYCZNIA DO KOŃCA LUTEGO 2017 R.

W ZAKRYSTII LUB KANCELARII PARAFIALNEJ