Ogłoszenia na IV Niedzielę Zwykłą, 29.01.2017 r.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA – 29 STYCZNIA 2017 R.

1. Dzisiaj o 14.00 pogrzeb śp. Aleksandra Kieś z Porąbek.

2. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej.

4. W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej – Dzień Życia Konsekrowanego, składka na zakony kontemplacyjne w diecezji. Msze św. z poświęceniem gromnic będą o 7.00, 9.00, 18.00 – zapraszamy. Od 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź młodzieży z I i II klasy gimnazjum. Jest to I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5. I piątek miesiąca: 6.30 spowiedź, 9.00 wyjazd do chorych w domach, 17.00 spowiedź, 17.20 Komunia św. dla wyspowiadanych, aby nie odchodzili do domu bez przyjęcia Pana Jezusa, 18.00 Msza św. i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy wszystkich do spowiedzi I-piątkowej i do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej, tak jak byliśmy do tego zachęcani podczas kazań w listopadzie o osobistym ofiarowaniu się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

6. W piątek przypada wspomnienie św. Błażeja – opiekuna w chorobach gardła: poświęcenie jabłek i nałożenie świec.

7. I sobota miesiąca. Podczas kolędy otrzymaliśmy ulotki o nabożeństwie I sobót miesiąca, o które prosi Matka Boża w objawieniach fatimskich, a których 100-lecie tego roku obchodzimy. Serdecznie zapraszamy. Na tym nabożeństwie gościć będziemy relikwie dzieci fatimskich: bł. Franciszka Marto i bł. Hiacynty Marto. Porządek: 17.15 spowiedź, 18.00 Msza św. z rozważaniem, po Mszy różaniec fatimski i oddanie czci relikwiom.

8. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, na każdej Mszy św. pokropienie woda święconą i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

9. Zapowiedzi: Oskar Kawa – Małgorzata Basisty (zap. I).

10. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie, w tym tygodniu z ul. Porąbki prosimy rodziny: Moniki Dulińskiej, Stanisława Kąkol, Anny Grzebyk, Alicji Serdeczny, Marii Gawron, Zofii Paśko, Moniki Paśko, Eugenii Witek, Danuty Lassota.

11. Nad Budziwojem podczas lotu zaginął model samolotu o rozpiętości skrzydeł 180 cm z kamerą. Znalazca proszony jest o kontakt z kancelarią parafialną. Modelarz liczy na uczciwość i obiecuje nagrodę.

12. W związku ze Światowym Dniem Trędowatego prosimy o ofiary na rzecz trędowatych do skarbony „Chleb św. Antoniego” w balaskach. Ofiary można składać dzisiaj i przez cały tydzień. Bóg zapłać!

13. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza na film „Zerwany kłos” o bł. Karolinie Kózce – przedpremiera 5 lutego o godz. 19.00 oraz na film Martina Scorsese „Milczenie”. „Ten epicki dramat religijny opowiada o prześladowaniach jezuitów i „ukrytych chrześcijan” w XVII wiecznej Japonii. Ukazuje przed jakimi dramatycznymi wyborami religijnymi i moralnymi stawali jezuiccy misjonarze” (kard. K. Nycz). Wyświetlany w kinach od 17 lutego.