Ogłoszenia na VI Niedzielę Zwykłą, 12.02.2017 r.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA, 12 LUTEGO 2017 R.

1. Dzisiaj o 14.00 pogrzeb śp. Eleonory Paśko z domu Prędki z Porąbek.

2. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego.

3. W środę nowenna do Matki Bożej.

4. W czwartek od 17.15 adoracja i okazja do spowiedzi oraz co miesięczne nabożeństwo przy relikwiach św. Jana Pawła II – prosimy o składanie próśb i podziękowań na kartkach.

5. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii relikwie św. Rity. Prosimy za tydzień o składkę inwestycyjną. Różaniec róża Teresy Basiura.

7. Spotkania duszpasterskie: ministranci w poniedziałek o 18.00, lektorzy we wtorek o 18.00, kandydaci do bierzmowania we środę o 19.00, oaza w piątek, schola w sobotę o 10.00, młodzież w sobotę o 19.00.

8. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Porąbki prosimy rodziny: Grażyny Chrzanowicz, Agnieszki Łabaj, Bożeny Rączy, Jolanty Blilińskiej, Krystyny Garduła, Eweliny Hus, Urszuli Bomba, Małgorzaty Chabko, Barbary Mackoś, Marty Warzocha, Stanisława Paśko.

9. Zapowiedzi: Marcin Sobczak – Wioleta Wilczyńska (zap. I), Jakub Gibała – Marlena Bukała (zap. II), Oskar Kawa – Małgorzata Basisty (zap. III).

10. Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę do Lourdes, Fatimy i La Salette oraz innych sanktuariów Europy, która będzie od 10 do 22 lipca br.

11. Nasza doroczna pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia będzie w sobotę 4 marca. Szczegóły i zapisy za tydzień.

12. W siedzibie OST Tyczyn 14 lutego o 9.00 będzie szkolenie dla rolników.

13. W Domu Kultury „Budziwój” 17 lutego będzie IV Osiedlowy Turniej Tenisa Stołowego. Zapisy chętnych do 13 lutego.

14. Państwo Czad w Afryce to jeden z najbiedniejszych krajów świata. Wielkim kłopotem jest brak wody, ok. 60% mieszkańców nie ma dostępu do wody pitnej. Parafia nasza pragnie ufundować studnię głębinową dla jednej z wiosek – będzie to jedyna studnia w tej wiosce. Koszt studni 3 tysiące euro (ok. 13 tys. zł). Gromadzenie funduszy na ten cel zaczniemy od zbiórki makulatury. Prosimy po domach o zrobienie przeglądu i przygotowanie paczek z makulaturą. W przyszłą niedzielę podamy termin podstawienia kontenera.
Na parafialnym FB zamieszczony jest film ukazujący radość Afrykanów po wybudowaniu studni. Jest też tam podane konto, gdzie można wpłacać ofiary na studnię.

15. Policja i Straż Miejska zwracają się z prośbą, aby ze względu na bezpieczeństwo kierowców i pieszych nie parkować samochodów na chodniku wzdłuż ul. Budziwojskiej podczas nabożeństw. Istnieje niebezpieczeństwo, że będą wypisywane mandaty i blokowane koła samochodów.
Bardzo prosimy, aby parkować samochody na parkingu przy szkole za salą gimnastyczną.
Prosimy też, aby samochodami nie tarasować dojścia do kościoła oraz aby nie blokować samochodami zatoczki, która przeznaczona jest na wysiadanie osób starszych.