Ogłoszenia – III Niedziela Wielkiego Postu, 19.03.2017 r.

OGŁOSZENIA – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 19 MARCA 2017 R.

1. Dzisiaj o 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali – zapraszamy.

2. Jutro liturgiczna uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

3. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego.

4. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej.

5. W czwartek od 17.15 adoracja i spowiedź.

6. W piątek Droga Krzyżowa o 17.30 i 20.00.

7. W sobotę uroczystości Zwiastowania Pańskiego; rozpoczęcie jubileuszu 25-lecia Diecezji Rzeszowskiej. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie uroczyste podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Stosowne deklaracje są wyłożone na stoliczku za ławkami. Prosimy je wypełnić, a po złożeniu przyrzeczenia w sobotę wypełnioną część składamy w kościele. W inne dni deklaracje można wrzucić do skarbony w balaskach.

8. W niedzielę o 6.30 Droga Krzyżowa, a o 17.00 Gorzkie Żale, na których będzie taca na kwiaty oraz urządzenie ciemnicy i Bożego Grobu.

9. Spotkania: ministranci – poniedziałek o 18.00; kandydaci do bierzmowania – środa o 19.00; oaza w piątek, schola – sobota o 10.00; młodzież – sobota o 19.00.

10. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Sportowców prosimy rodziny: Renaty Gutkowskiej, Małgorzaty Błachuta, Marii Raczak, Eugeniusza Nitki, Janiny Gaweł, Agnieszki Gaweł, Eugenii Goś, Bolesławy Barańskiej, Aleksandry Trojanowskiej, Magdaleny Trojanowskiej.

11. Trwają zapisy na parafialną Drogę Krzyżową w Bieszczadach. Z tej racji, że tego roku nie ma możliwości wejścia na Tarnicę, to nasza Droga Krzyżowa pójdzie na szczyt Smerek. Koszt 80 zł (autokar, przewodnik, obiad, wstęp, ubezpieczenie).

12. Dzisiaj w naszej parafii mamy dzień modlitwy o beatyfikację Rodziny Ulmów z Markowej, którzy ponieśli śmierć męczeńską za pomoc okazaną Żydom – piątek przypada rocznica tego tragicznego wydarzenia: w Bibliotece Osiedlowej o 17.00 będzie film o Ulmach pt. „Chleba naszego powszedniego”. Pod dzwonnicą jest wystawa zdjęć rodziny Ulmów – podobna galeria na jest na parafialnym FB. Na stoliczku są obrazki z modlitwą o beatyfikację, którą odmawiajmy w domu. Teraz odmówimy wspólnie tę modlitwę, będzie wyświetlona na ekranie, gwiazdki oznaczają przerwę:
Ojcze Przedwieczny,* który posłałeś na świat swojego Syna,* aby z miłości oddał za nas życie,* spraw, prosimy,* niech świadectwo heroicznej miłości* małżonków Józefa i Wiktorii wraz z Dziećmi, * oddających swoje życie za ratowanie prześladowanych Żydów, * przyniesie owoce zbawienia* i napełnia świat Bożym pokojem.* Męczenników obdarz chwałą ołtarzy,* nam zaśœ udziel łaski,* o którą pokornie błagamy.* Przez Chrystusa Pana naszego.* Amen.

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

1. Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI zaprasza na czuwania wielkopostne. Odbędą się one w Rzeszowie w parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki 16 marca o godz. 17.45 i w parafii farnej w Rzeszowie – 6 kwietnia o godz. 18.45 (po Mszy św. wieczornej).

2. Zapraszamy na koncert ewangelizacyjny ks. Jakuba Bartczaka – najlepszego rapera wśród polskich księży – do kościoła w Boguchwale w dniu 21 marca br. o godzinie 19.00. Zachęćmy szczególnie młodych, by wykorzystali tę okazję do radosnego wielbienia Boga.

3. Zapraszamy na kolejną katechezę audiowizualną „Świadectwo Leszka, cz. II”, którą poprowadzi Leszek Dokowicz we wtorek, 21 marca, o godz. 19.15 w DD Tabor, ul. Połonińska 25.

4. W piątek, 24 marca w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbędzie się konferencja z okazji XIII Narodowego Dnia Życia „Kochając Życie, wspieramy Rodzinę”. Konferencja rozpocznie się o godz. 9.30, a będzie poprzedzona Mszą św. w kościele oo. Bernardynów o godz. 8.00.

5. Z okazji jubileuszu diecezji został przygotowany film dokumentalny „25-lecie Diecezji Rzeszowskiej”, który zostanie wyświetlony w piątek, 24 marca godz. 18.00 w TVP3 Rzeszów.