Ogłoszenia na XIX Niedzielę Zwykłą, 13.08.2017 r.

OGŁOSZENIA – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
13 SIERPNIA 2017 R.

1. Jutro wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe – męczennika, o 13.30 wyjście pieszej pielgrzymki na odpust do Borku Starego. Suma odpustowa w Borku o 17.00. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Powrót we własnym zakresie.

2. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej, porządek Mszy św. jak w niedzielę, na każdej Mszy św. poświęcenie ziela. Wspominamy „Cud nad Wisłą” z 1920 r.

3. W środę nabożeństwo przy relikwiach św. Jana Pawła II – prosimy o składanie próśb i podziękowań. Nowenna do Matki Bożej.

4. W czwartek św. Jacka, adoracja od 17.15, okazja do spowiedzi.

5. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

6. W niedzielę na Mszy św. o 12.00 dziękczynienie za tegoroczne plony – dożynki, różaniec róża Zofii Pałka.

7. Zapowiedzi: Paweł Hamdan-Magdalena Piekuta, Zbigniew Bomba – Ewelina Długosz, Damian Kot – Dominika Matuła (zap. I); D. Jopek-K. Jopek (zap. II); R. Rozlach- J. Czaja (zap. III).

8. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Budziwojskiej prosimy rodziny: Haliny Mitał, Urszuli Kłoda, Barbary Kochmańskiej, Marii Kuś, Janiny Paściak, Bożeny Paściak, Bożeny Szubart, Ewy Kyc, Anny Bała, Ireny Ryba.

9. W czwartek 17 sierpnia o godz. 18.00 w Parku Papieskim przy katedrze rozpoczną się „Dni Młodych Diecezji Rzeszowskiej”, które potrwają do soboty 19 sierpnia. W programie katechezy, modlitwa, zabawa, koncerty. Zapraszamy młodzież z naszej parafii do udziału. Szczegóły na parafialnym FB i na stronie http://zbuta.rzeszow.pl/

10. Od 18 sierpnia w kinie „Zorza” w Rzeszowie wyświetlany będzie film „Fatima – ostatnia tajemnica”, podajemy stronę o tymże filmie: http://fatimafilm.pl/

11. Figura Matki Bożej Fatimskiej dla parafii Bielce w Mołdawii została już zakupiona. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Dziękujemy także za wykonanie feretronu do figury i tabliczki z dedykacją. Bóg zapłać! We wtorek przedstawiciele naszej parafii udadzą się na Mołdawię i przekażą figurę w przyszłą niedzielę na Mszy św. o 9.00.