Ogłoszenia – XX Niedziela Zwykła, 20.08.2017

OGŁOSZENIA – XX NIEDZIELA ZWYKŁA
20 SIERPNIA 2017 R.

1. Dzisiaj na Mszy św. o 12.00 przeżywamy parafialne dziękczynienie za tegoroczne zbiory. Mieszkańcom Kolonii oraz Zespołowi „Budziwojce” wraz z kapelą dziękujemy za dożynkowe wieńce, za ozdobny kołacz, za stroje ludowe, za muzykę i śpiew. O wyjazd na dożynki diecezjalne do katedry na godz. 11.00 w przyszłą niedzielę prosimy zespół wieńcowy z Kolonii.

2. Poniedziałek św. Piusa X.

3. Wtorek Najświętszej Maryi Panny Królowej – nabożeństwo do św. Antoniego.

4. Środa bł. ks. Władysława Findysza, męczennika czasów komunizmu – nowenna do Matki Bożej.

5. Czwartek św. Bartłomieja – adoracja od 17.15, spowiedź.

6. Piątek – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

7. Sobota – uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej – główne obchody 300 -lecia koronacji Jasnogórskiego Obrazu.

8. W niedzielę różaniec poprowadzi róża Teresy Basiura.

9. Zapowiedzi: Radosław Nowak – Zuzanna Opielowska (zap. I), P. Hamdan-M. Piekuta, Z. Bomba – E. Długosz, D. Kot – D. Matuła (zap. II); D. Jopek-K. Jopek (zap. III).

10. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne – w ubiegła niedzielę złożono 6 800 zł. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na konto parafialne.

11. Jak co roku pragniemy jako parafia ufundować dożywianie dla 4 dzieci w naszej szkole z rodzin ubogich. Ne ten cel będzie zbiórka do puszek w przyszłą niedzielę. Przez cały wrzesień ofiary na dożywianie można składać do skarbony „Chleb św. Antoniego” w balaskach. Bóg zapłać!

12. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła, w tym tygodniu z ul. Budziwojskiej prosimy następujące rodziny: Ewy Surówka, Danuty Prędki, Danuty Kalemba, Ludmiły Pierożak, Jolanty Pierożak, Reginy Pajda, Janiny Domino, Aldony Ślemp, Ireny Ślemp, Janiny Błońskiej.

13. W katedrze w dniach 7-9 września odbędzie się międzynarodowy Kongres Chórów Pueri Cantores – poszukiwani są wolontariusze do opieki nad chórami. Szczegóły na naszym parafialnym FB.

14. W dniu 30 sierpnia odbędzie się zbiórka elektrośmieci na misje – szczegóły za tydzień. We wrześniu przeprowadzimy kolejna zbiórkę makulatury – prosimy o jej przygotowanie.

15. Jutro w Chmielniku o 18.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.