Ogłoszenia na XXIII Niedzielę Zwykłą, 10.09.2017 r.

OGŁOSZENIA – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
10 WRZEŚNIA 2017 R.

1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania – modlimy się w intencji wychowawców i wychowanków, patronuje nam Maryja.

2. Jutro w ogrodach bernardyńskich o 17.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z III klas gimnazjum z całego miasta. Prosimy, aby młodzież z naszej parafii również tam się udała. O 18.00 zbiórka ministrantów i lektorów.

3. We wtorek Najświętszej Maryi Panny Rzeszowskiej – odpust u bernardynów; nabożeństwo do św. Antoniego. We wtorek też przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, święta ustanowionego dla upamiętnienia zwycięstwa króla Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, które zatrzymało na kilka wieków islamizację Europy, którą teraz popiera Unia Europejska.

4. We wtorek o 17.30 zapraszamy na różaniec w intencji poszanowania życia osoby, które podjęły dzieło Duchowej Adopcji dziecka Poczętego i wszystkich innych. Po Mszy św. spotkanie w salce pod kościołem.

5. W środę 13 września, po Mszy wieczornej różaniec fatimski.

6. W czwartek święto Podwyższenia Krzyża, od 17.15 adoracja i spowiedź.

7. W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Nabożeństwo do Bożego miłosierdzia. Spotkania oazy: 16.30 dzieci z klas od III do VI, a starszych o 18.00. Zapraszamy.

8. W sobotę wspomnienie św. męczenników Korneliusza i Cypriana; po Mszy nabożeństwo przy relikwiach św. Jana Pawła II, prosimy o składanie próśb i podziękowań. O 19.00 spotkanie duszpasterstwa młodzieży – szkoła średnia i studenci.

9. Przyszła niedziela w naszej parafii będzie poświęcona małżeństwu. Ks. Jacek Szczęch wygłosi rozważanie nt. „Duchowość małżeństwa – czym jest i jak ja realizować?” Będzie też odnowienie ślubowań małżeńskich. Prosimy, aby na Msze św. przychodzić rodzinami i tak zajmować miejsca w ławkach. Różaniec róża Zofii Kapłon.

10. W przyszłą niedzielę prosimy o składkę inwestycyjną. Pamiętamy, żeby wywiązać się w terminie z zapłaty za teren pod parking, powinniśmy miesięcznie wpłacać 15 tys. złotych. Przez ostatnie miesiące składka inwestycyjna nie przekraczała nawet połowy tej sumy. Dlatego prosimy wszystkich o większą ofiarność na ten cel. Bóg zapłać!

11. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Budziwojskiej prosimy rodziny: Anny Borowiec, Elżbiety Mierzwa, Danuty Pasternak, Beaty Glac, Marty Głodowskiej, Anety Oczoś, Eweliny Jamróz, Bernardetty Soleckiej, Bożeny Żarów, Katarzyny Pitera, Renaty Rydel.

12. Z pewnym wyprzedzeniem zapowiadamy spotkania dla rodziców dzieci komunijnych z klas III: kl. IIIa – poniedziałek 18.09, kl. IIIb – wtorek 19.09, kl. IIIc – środa 20.09. Spotkania będą bezpośrednio po Mszy wieczornej (ok. 18.15) w salce pod kościołem. Zapraszamy rodziców.

13. Uczniowie klas VII będą bierzmowani w kl. VIII, dlatego już rozpoczynają przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu. Na stoliku wyłożone sa deklaracje zgłoszeniowe dla wszystkich uczniów kl. VII mieszkających na terenie naszej parafii. Spotkanie kandydatów i ich rodziców odbędzie się 19 września i godz. 19.30 w kościele. Wtedy też należy przynieść wypełnione deklaracje. Przygotowanie do bierzmowania odbywa się w parafii zamieszkania.

14. Nasza doroczna pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w poniedziałek 2 października. Wyjazd o 4.00 rano, koszt 70 zł.

15. W parafii Rzeszów-Bzianka będzie Seminarium Odnowy Wiary – szczegóły na plakacie.

16. W domu Kultury Country trwają zapisy na warsztaty „Senior z kulturą” dla osób 60+.

17. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na jesienną pomoc Seminarium Duchownemu w Rzeszowie. Na I rok zgłosiło się 12 kandydatów.