Ogłoszenia na XXVI Niedzielę Zwykłą, 01.10.2017 r.

1. Dzisiaj na każdej Mszy św. aspersja, o 15.30 nabożeństwo różańcowe.

2. Przez cały października zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na modlitwę różańcową po Mszy św. o 18.00 – w czwartki przed Mszą św. W Gietrzwałdzie na Warmii 140 lat temu Matka Boża powiedziała: „Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali różaniec. Łaski wyproszone przez tę modlitwę będą dla was zbawienne i doprowadzą was do szczęścia wiecznego w niebie”. Dla dzieci młodszych będzie różańcowa wyklejanka.

3. Jutro o 4.00 wyjazd pielgrzymki do Częstochowy. Autobusy będą koło kapliczki w centrum. Siadamy do autobusu do którego jesteśmy zapisani. Program pobytu w Częstochowie: 11.00 Msza św. w kaplicy, 14.00 Droga Krzyżowa na Wałach, 16.00 różaniec w kaplicy, 17.00 wyjazd, ok 21.30 powrót.

4. Jutro wspomnienie Aniołów Stróżów, a w środę św. Franciszka z Asyżu.

5. I czwartek – wspomnienie św. s. Faustyny – o 17.15 adoracja i spowiedź.

6. I piątek miesiąca: 6.30 spowiedź, 7.00 – Msza św., 9.00 – wyjazd do chorych w domach i w Villa Seniora, 16.30 spowiedź – Komunia o 17.00 i 17.30, 18.00 Msza św.

7. I sobota miesiąca – wielka narodowa modlitwa w intencji Ojczyzny i świata: „Różaniec do granic – Chodźmy z Maryją ratować świat”. Z naszej parafii wyjeżdżamy na modlitwę w rejon nadgraniczy w Beskidzie Niskim do miejscowości Polany i Huta Polańska. O godz. 8.00 wyjazd autobusów z centrum. Program: 10.30 – konferencja, 11.00 – Msza św., 12.00 – adoracja, a po niej posiłek (zabieramy z sobą kanapki i napoje), 13.30 wyjście na pielgrzymkę do Huty Polańskiej – po drodze będzie odmawiany różaniec, ok. 16.30 zakończenie i powrót pomiędzy 18.00 a 19.00. Należy z sobą zabrać: różaniec, coś do jedzenia i picia, wygodne buty, ubranie w zależności od pogody (po południu może być chłodno). Jedziemy na 2 autobusy – są jeszcze wolne miejsca, zapisy u siostry w zakrystii, koszt 40 zł. – zapraszamy.
Wszystkich parafian zapraszamy na modlitwę za Ojczyznę do kościoła na 14.00 – w duchowej łączności z modlącymi się na granicach, będzie też udzielana Komunia św.

8. Za tydzień Dzień Papieski – zbiórka do puszek na kształcenie młodzieży. Różaniec róża Marii Mróz. Na Mszy św. o 12.00 poświęcenie różańców dzieciom komunijnym z kl. III.

9. W miesiącu październiku na Mołdawii będzie odprawiona część intencji pogrzebowych za zmarłych: Stanisław Kotula, Maria Pasierb, Beata Prasoł, Janusz Najda. Rodziny zmarłych zapraszamy do naszego kościoła-intencje będą zapowiadane, za zmarłych modlić się będziemy w modlitwie wiernych. Te intencje są w gablocie i na FB.

10. Spotkania: kandydaci do bierzmowania z kl. VII we wtorek o 19.30, oaza w piątek o 16.30 i 18.00, młodzież w sobotę o 18.00.

11. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Budziwojskiej prosimy rodziny: Olgi Kustra, Aldony Wiśniowskiej, Krystyny Szczoczarz, Bronisławy Głodowskiej, Danuty Korbeckiej, Józefy Huchla (ul. Porąbki), Elżbiety Albrzykowskiej, Teresy Cag, Anny Krok, Kazimiery Głodowskiej, Haliny Głodowskiej.

12. Rada Osiedla Budziwój prosi o oddanie głosu na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na 2018. Do 6 października możemy to czynić w formie elektronicznej a w wersji papierowej w dniach 2,3,4 października w Domu Kultury „Country” i „Budziwój” w godz. od 15.00 do 20.00. Więcej informacji na parafialnym FB.

13. Prezydent Miasta Rzeszowa informuje, że do 20 października można składać wnioski na instalacje fotowoltaiczne, dotacja 85%, szczegóły na plakacie.

14. Prosimy o składanie podpisów pod projektem ustawy całkowicie chroniącej życie ludzkie „Zatrzymaj aborcję”. W przedsionku młodzież spisze nasze dane, a my składamy podpis.

15. S. Joanna, która przez wiele lat pracowała w naszej parafii w tych dniach wyjeżdża na misje do RPA, prosi o modlitwę. W koszykach na stoliku są darmowe ofiarowane przez nią różańce, na których możemy pomodlić się w jej intencji.

16. Na stoliczku za ławkami jest nowy numer darmowej gazety „Dobre nowiny”.

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

1. Rada Ruchów i Stowarzyszeń zaprasza na Rzeszowską Procesję Różańcową w intencji Ojczyzny, która odbędzie się 1 października 2017 r. Przewodniczył jej będzie Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Początek o godzinie 15.00 przy Krzyżu Ofiar Komunizmu na placu Śreniawitów, następnie przejście ulicami Rzeszowa do Bazyliki OO. Bernardynów, gdzie o godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza św. Zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny Róże Różańcowe.

2. Zapraszamy serdecznie na uroczystość Zawierzenia Środowiska Akademickiego Matce Bożej Rzeszowskiej, która odbędzie się w środę 11 października 2017 r. w bazylice OO. Bernardynów, ul. Sokoła 8 o godz. 18.30. W programie: Msza święta o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku Akademickim, zawierzenie Matce Bożej i agapa.

3. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza 11 października o godz. 19.00 na przedpremierową projekcję filmu „Dwie korony”, opowiadającego o życiu św. Maksymiliana Kolbe. Szczegóły na stronie www.kinozorza.pl oraz pod tel. 17 853 26 37.

4. W związku ze świętem św. Łukasza, Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza wszystkich kapelanów i środowisko medyczne w niedzielę, 22 października 2017 r., na godz. 15.00 do kościoła parafialnego w Mrowli na wspólną modlitwę w intencji pracowników służby zdrowia. W programie; poświęcenie obrazu pt. „Szlachetni Polacy w służbie zdrowia” oraz relikwiarza przygotowanego w formie krzyża na Relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki – duszpasterza i kapelana służby zdrowia, Msza św., której będzie przewodniczył Biskup Kazimierz Górny, po Mszy, w Domu Strażaka w Mrowli Recital wokalno-instrumentalny pt. „Dziękujemy”. Szczegóły na stronie: www.dsz.rzeszow.pl