Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę Zwykłą, 15.10.2017 r.

OGŁOSZENIA – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
15 PAŹDZIERNIKA 2017 R.

1. Dzisiaj różaniec o 15.30, na tygodniu po Mszy wieczornej, we czwartek o 18.00 – zapraszamy do modlitwy różańcowej.

2. Jutro 16 dzień miesiąca – modlitwy przy relikwiach św. Jana Pawła II – prosimy o składanie próśb i podziękowań.

3. W czwartek adoracja i spowiedź od 17.15.

4. Spotkania: kandydaci do bierzmowania z kl. VII SP – wtorek o 19.30, kandydaci do bierzmowania z kl. III Gimnazjum – środa o 19.00, oaza – w piątek, młodzież – w sobotę o 18.00.

5. Przyszła niedziela w naszej parafii będzie poświęcona rodzinie, wysłuchamy rozważania na temat: „Etyka życia małżeńskiego”. Różaniec róża Marii Pałka. Na Mszy św. o 9.00 będzie uroczyste przyjęcie do scholii.

6. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – św. Jadwigi Śląskiej, wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, środa – św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia, czwartek – bł. ks. Jerzego Popiełuszki, piątek – św. Jana Kantego, sobota – bł. Jakuba Strzemię.

7. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Budziwojskiej prosimy rodziny: Ryszardy Borowiec, Danuty Rożkiewicz, Tuniki Rożkiewicz, Beaty Golema, Zofii Tabisz, Karoliny Dziama, Beaty Jaworskiej, Małgorzaty Noga, Marty Miciuda, Bernardetty Miciuda, Anny Ruszała, Izabeli Skoczylas.

8. Z wyprzedzeniem podajemy terminy spotkań rodziców dzieci komunijnych: 23 października – IIIa, 24 października – IIIb, 25 października – IIIc. Spotkania będą o 19.00 w salce pod kościołem.

9. W lipcu przyszłego roku planowana jest parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Więcej szczegółów już za tydzień.

10. Jutro o 17.00 w Bibliotece Osiedlowej będzie wykład „Prawidłowe nawyki żywieniowe”.

11. Na stoliczku są kartki na wypominki za naszych zmarłych – koperty z wypominkami składamy na tacę lub u siostry w zakrystii.

12. Bardzo prosimy, aby śmiecie na cmentarzu składować tak jak wskazują tabliczki: wypalone znicze i wkłady oraz plastik do kontenerów blaszanych, natomiast trawę i gałęzie oraz wieńce i kwiaty do śmietnika kamiennego – układamy od tylnej ściany. Nie wyrzucamy śmieci na brzeg.

13. Bardzo serdecznie dziękujemy o. Theotime za dzisiejsze słowo Boże, wolontariusze przed kościołem rozprowadzają materiały misyjne, składane z tej racji ofiary przeznaczone są na misje prowadzone przez ojców kombonianów.

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

1. Zapraszamy na promocję płyt z Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha 2017, która odbędzie się w niedzielę, 15 października. W programie: godz. 12.00 Msza św. w bazylice OO. Bernardynów, ul. Sokoła 8, godz. 13.00 Różaniec z rozważaniem Jana Budziaszka, godz. 14.00 w Wojewódzkim Domu Kultury, ul. Okrzei 7 – prezentacja i promocja płyt.

2.W sobotę, 21 października w katedrze rzeszowskiej odbędzie się dziękczynienie za 25 lat działalności misyjnej diecezji rzeszowskiej. Centralnym punktem uroczystości będzie Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Kazimierza Górnego o godz. 12.00. W tym dniu przeżywać będziemy także Kongres Misyjny Dzieci. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy.

3. W związku ze świętem św. Łukasza, Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza wszystkich kapelanów i środowisko medyczne w niedzielę, 22 października 2017 r., na godz. 15.00 do kościoła parafialnego w Mrowli na wspólną modlitwę w intencji pracowników służby zdrowia. W programie: poświęcenie obrazu pt. „Szlachetni Polacy w służbie zdrowia” oraz relikwiarza przygotowanego w formie krzyża na relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki – duszpasterza i kapelana służby zdrowia; Msza św., której będzie przewodniczył Biskup Kazimierz Górny; po Mszy, w Domu Strażaka w Mrowli recital wokalno-instrumentalny pt. „Dziękujemy”. Szczegóły na stronie: www.dsz.rzeszow.pl

4.Duszpasterstwo Rodzin serdecznie zaprasza na spotkanie w spawie leczenia niepłodności metodą Naprotechnologii, które odbędzie się we wtorek, 24 października o godz. 19.00 w domu duszpasterskim przy Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jaśle (Fara). Spotkanie poprowadzą: instruktorka modelu Creighton, pani Bernadeta Paśko FCPI oraz konsultant medyczny Naprotechnologii lek. med. Krzysztof Gałuszka. Prosimy o przekazanie informacji o tym spotkaniu potrzebującym małżonkom, szczególnie z Jasła okolic. Szczegółowe informacje – pani Bernadeta Paśko, tel. 792 576 986.

5.Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na Kurs Nowe Życie, który odbędzie się w dniach 3-5 listopada 2017 r. w Domu Diecezjalnym „Tabor”, ul. Połonińska 25 w Rzeszowie.

6. Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie zaprasza na spektakl o kardynale Adamie Kozłowieckim SJ, obywatelu Polski i Zambii, pierwszym arcybiskupie Lusaki. Ten Wielki Apostoł Afryki, który 61 lat swojego życia poświęcił mieszkańcom kontynentu afrykańskiego, urodził się i wychował w Hucie Komorowskiej k. Kolbuszowej. W spektaklu wykorzystano pamiętniki ks. A. Kozłowieckiego – więźnia obozów koncentracyjnych w Auschwitz i Dachau oraz listy
z afrykańskiej misji do przyjaciół. Zapraszamy na spektakl w dniach: 9 XI 2017 – godz. 18:00; 10 XI 2017 – 9:30; 12 XI 2017 – godz. 17:00; cena biletu ulgowego – 25 zł; dział Sprzedaży i Marketingu tel/fax: 17 853 22 52; centrala: 17 853 22 01 w.341, 330; tel. 17 850 89 89; www.teatr-rzeszow.pl; bilety@teatr-rzeszow.pl.