Ogłoszenia na Uroczystość Chrystusa Króla, 26.11.2017 r.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA – OGŁOSZENIA
26 LISTOPADA 2017 R.

1. Dzisiaj o 15.30 nieszpory za zmarłych, na tygodniu wypominki do czwartku.

2. Jutro wspomnienie Matki Bożej od Cudownego Medalika – święto patronalne czcicieli Cudownego Medalika, medalik ten będzie można otrzymać na wieczornej Mszy św.

3. Jutro o 19.00 w salce pod kościołem spotkanie trójek klasowych z komunijnych klas III.

4. W czwartek wspomnienie św. Andrzeja Apostoła, od 17.15 adoracja i spowiedź.

5. I piątek miesiąca: 6.30, 7.00 Msza św., 8.45 wyjazd do chorych w Villa Seniora, od 10.30 odwiedziny chorych po domach wg. stałego porządku, od 16.30 spowiedź – komunia o 17.00 i 17.30, 18.00 Msza św. i nabożeństwo do Serca Bożego.

6. I sobota miesiąca – po Mszy św. wieczornej różaniec fatimski.

7. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania: kl. VII Szkoły Podstawowej – wtorek o 19.00, kl. III gimnazjum – środa o 19.00, egzamin kl. III gimnazjum – sobota od 8.30.

8. W sobotę w godz. od 16.00 do 20.00 w „Dębinówce” zabawa andrzejkowa i spotkanie ze św. Mikołajem dla dziecięcych grup duszpasterskich: ministranci i lektorzy, schola, oaza, Koło Misyjne i Szkolne Koło Caritas. Prosimy rodziców, aby dowieźli te dzieci.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i nowy rok kościelny. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, na każdej Mszy św. aspersja. Na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy przeżywać rocznicę śmierci ks. Kazimierza Guzego. Mszy św. będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi Kanclerz Kurii Diecezjalnej ks. Jerzy Buczek.

10. Od przyszłej niedzieli będziemy rozprowadzać świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” a także opłatki na stół wigilijny – składane z tej racji ofiary przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła.

11. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną, która wyniosła 10 500 zł., dziękujemy za ofiary wpłacane na konto i składane w inne niedziele.

12. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Rozpoczynamy nową kolejkę. Rodziny naszej parafii prosimy o ofiarę po 50 zł na opłacenie sprzątania kościoła (2 razy w tygodniu) oraz na zakup środków czystości i kwiatów. Ofiary te możemy składać u siostry w zakrystii, w kopercie na tacę, mogą też być pozbierane przez rodzinę rozpoczynającą cotygodniową kolejkę. Wszyscy poczuwajmy się do troski za czystość i wystrój naszej świątyni. W tym tygodniu z ul. Herbowej prosimy rodziny: Ireny Kyc, Joanny Pałka, Grażyny Leniart, Małgorzaty Kukułka, Elżbiety Adamczyk, Haliny Draguła, Bożeny Gajoch, Marii Baran, Agaty Jaworskiej, Iwony Worosz.

13. Prosimy o porządkowanie cmentarza na zimę; znicze, kwiaty sztuczne i doniczki znosimy do kontenerów blaszanych, kwiaty naturalne – bez doniczek składamy na pryzmę.

14. W miesiącu grudniu poza parafią na Mołdawii i we Lwowie będzie odprawiona część intencji pogrzebowych za następujących zmarłych: Anna Piekiełek, Henryk Wojturski, Eleonora Paśko, Eugeniusz Pitera, Marian Drewniak, Józef Tłuczek, Andrzej Bilski – intencje są wywieszone w gablocie i na parafialnym FB. Rodziny zmarłych zapraszamy do naszego kościoła – intencje będą zapowiadane, a za zmarłych modlić się będziemy w modlitwie powszechnej wiernych.

15. Dom Kultury „Budziwój” zaprasza dzieci 3 grudnia o 15.00 na zabawę mikołajkową i spotkanie ze św. Mikołajem. Rodziców prosimy o kontakt z Działem Prezentów od poniedziałku do piątku w godz. od 14.00 do 20.00 pod numerem telefonu 17 229 90 82

16. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Jackowi Puciowi – duszpasterzowi z parafii Bielce na Mołdawii, za odwiedziny naszej parafii i za wygłoszone Słowo Boże. Po Mszach św. prowadzona jest zbiórka do puszek na Mikołaja dla dzieci w parafii Bielce. Bóg zapłać.