Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu, 17.12.2017 r.

III NIEDZIELA ADWENTU – OGŁOSZENIA
17 GRUDNIA 2017 R.

1. W tygodniu Msze św. roratnie z Nowenną do Dzieciątka Jezus o 18.00. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza mężczyzn i dzieci z lampionami.

2. Spotkania dla rodziców kandydatów do bierzmowania z III klas gimnazjum: w poniedziałek rodzice kandydatów o nazwiskach od A do L, we wtorek rodzice kandydatów o nazwiskach od M do Z. Spotkania będą o 19.00 w salce pod kościołem.

3. We wtorek o 13.00 pogrzeb śp. Janusza Bury z ul. Miejskiej.

4. W czwartek adoracja od 17.15.

5. Przedświąteczne próby scholii będą w czwartek i piątek o godz. 19.00 w budynku przedszkola. Zapraszamy wszystkie scholanki. Prosimy o przybycie także dawne członkinie scholii.

6. W piątek dzień spowiedzi adwentowej w naszej parafii. O 9.00 nabożeństwo pokutne w którym staramy się uczestniczyć, spowiedź od 9.30 do 12.00 z przerwą od 10.30 do 11.00, zaś po południu spowiedź od 16.00 do 18.00 z przerwą od 17.00 do 17.30. Nie odkładajmy spowiedzi, będzie 20 spowiedników. Pamiętajmy, aby mieć ze sobą książeczkę do nabożeństwa – potrzebna do zrobienia rachunku sumienia i odprawienia pokuty.

7. W piątek zaopatrzymy chorych na święta: o 8.45 Villa Seniora, a następnie chorzy po domach wg stałego porządku. Prosimy chorych zgłaszać w zakrystii do czwartku.

8. W sobotę u nas spowiedzi nie będzie bo cały dzień spowiadamy w Tyczynie.

9. Przyszła IV Niedziela Adwentu jest jednocześnie Wigilią Bożego Narodzenia. Msze św. będą tylko do południa. Na wieczerzy wigilijnej zachowajmy wstrzemięźliwość od mięsa i alkoholu. Różaniec róża Olgi Kotula. Po Msza św. będzie można zabrać Betlejemskie Światełko Pokoju.

10. Zapowiedzi: Wojciech Gieroń-Kamila Drewniak (zap. III).

11. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła. W tym tygodniu z ul. Herbowej prosimy rodziny: Alicji Drabek, Magdaleny Zamorskiej, Agnieszki Machnica, Aleksandry Półtorak, Karoliny Raichel, Mateusza Paziurny, Aleksandry Oppenauer, Michaliny Gromadzkiej-Róg, Jadwigi Szklarz –Michalicha.

12. W zakrystii możemy zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary przeznaczone są na ogrzewanie kościoła.

13. Dzisiaj kończymy zbiórkę słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka przy ul. Budziwojskiej. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

14. Dzisiaj w Domu Kultury „Budziwój” w godz. od 10 do 16.00 odbywa się „I Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy”.

15. Społeczny Komitet Budowy Łuku Triumfalnego dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i upamiętnienia bohaterstwa 22 Strzelców Budziwojskich wystosował komunikat do mieszkańców Osiedla, w którym zaprasza do współpracy poprzez dostarczenie zdjęć, dokumentów, listów i odznaczeń strzelców. Są też pytania odnośnie losu dokumentu podpisanego przez strzelców tuż przed wymarszem, który później odnaleziono za ołtarzem oraz odznaczeń wojskowych, które jakiś czas były zdeponowane w kościele. Komunikat jest w gablocie i na parafialnym FB.

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

1. Duszpasterstwo Ludzi Pracy Diecezji Rzeszowskiej zaprasza we wtorek, 19 grudnia, na godz. 17.00 do kościoła bł. ks. Jerzego Popiełuszki, przy ul. Solidarności w Rzeszowie, na Mszę św. wotywną oraz nowennę za Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki, połączoną z uczczeniem Jego relikwii. Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się konferencja: „Aktualność nauczania bł. ks. Jerzego Popiełuszki na temat pracy w świetle Biblii”. Mszy św. przewodniczył będzie i konferencję wygłosi ks. dr Marek Dzik, Rektor Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Dyrektor Studium Biblijnego Diecezji Rzeszowskiej.

2.W piątek, 22 grudnia o godz. 15.00 na rzeszowskim Rynku odbędzie się misterium Wigilii Bożego Narodzenia organizowane przez Miasto. W programie: wspólne życzenia, żywa szopka, oraz świąteczne śpiewanie z dziećmi z zespołu „Gabcia i przyjaciele” oraz z Centrum Sztuki Wokalnej. W programie także pokaz sztucznych ogni i kosztowanie potraw wigilijnych. Serdecznie zapraszamy.

3.Duszpasterstwo Rodzin i Ruchy Obrony Życia zapraszają na XIV Marsz za Życiem w Rzeszowie,
w Święto Młodzianków, 28 grudnia. Rozpoczęcie o godz. 17.15 przy pomniku dzieci nienarodzonych na Starym Cmentarzu, następnie u OO. Bernardynów o godz. 18.00 zostanie przedstawiony program słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży, a o godz. 18.30 będzie odprawiona uroczysta Msza św. Zapraszamy.

4.Dom Diecezjalny Tabor zaprasza 2 stycznia 2018 roku na godz. 19.00 na koncert Macieja Miecznikowskiego. Będzie to czas wysłuchania najpiękniejszych polskich i światowych kolęd oraz piosenek związanych ze świętami Bożego Narodzenia, a także wspólnego kolędowania. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w D.D. Tabor od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00. Zapraszamy